Skocz do zawartości

Konkurs - Plakat: Bądź mądry-czytaj prasę


Anty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widzisz, plakat to niesamowicie trudna sprawa.

Powinien przekazywać treść bez słów, które ty użyłeś dwa razy w najbardziej oczywistych miejscach. Plakat też raczej powinien być komunikatywny, a styl graficzny ma Twoim jest taki sobie. Jest komputer, jest dziecko, ale co z tego. Wygląda jak domowej roboty fotomontaż, nawet nie jest estetyczne. Według mnie (jeżei jest to profesjonalny konkurs) nie masz szans. Wybacz.

A poza tym treść (pewnie narzucona) jest wątpliwa. Że niby co ?! w prasie jest więcej informacji/ dobrych informacji? Czy że prasę ktoś kontroluje (w przeciwnieństwie do internetu), albo że za prase musisz płacić i ktoś zobie zarobi, a ty nie dowiesz się czegoś za darmo?

 

Ja z plakatem nie miałem w sumie do czynienia, na razie za mało wiem, żeby się w to pakować ;) Ale odbieram go jako zwykły odbiorca, i muszę powiedzieć, że nie trafia do mnie wcale, a i nad hasłem bym dyskutował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się podpisać pod wypowiedziami przedmówców, ale... ja do czynienia z plakatem miałem. Czasem to jak ma "wyglądać" plakat dyktuje zleceniodawca... a oni bywają różni. Jesli taka osoba coś w tej swojej ograniczonej głowie sobie wymysli to bardzo trudno jest wmówić jej, że będzie to wyglądać tragicznie... czasem warto dorzucić coś od siebie, ale to wymaga większego zaangazowania itd.

 

Z całej pracy najlepsze jest zdjęcie dziecka (czyli praca fotografa), ale zostało użyte w niewłaściwy sposób.

Błędy albo niedoróbki zatuszowane jakimiś białymi "mazami" ... takiego czegoś na plakacie nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi there :)

Ja tez się parałem plakatem...tylko bardziej klasycznym czyli farbki, wałeczki, szablony szpileczki...aerografy. Zrobienie czystego plakatu takimi metodami to była naprawde piekielnie trudna robota. Oczywiscie jest era komputerów..dpi blah blah blah...

Co prawda przy komputerze nie ubabrasz sie po szyje farbami...ale trzeba po pierwsze dobrego logicznego i trafnego pomysłu...no i wykonanie musi byc takie że mucha nie siada..

W twoim plakacie mucha siada praktycznie na wszystkim...ale po kolei (plusy i minusy)

- napis "bądz madry..." wyciągnięta do góry czcionka jak na chinskich filmach nie czytelna na 1st rzut oka...kolor tez jakis taki z kosmosu

- te gazetki w tle nie wiem czy przejdą bo to skany realnych gazet...mogłeś zamarkować text i wymyslic jakies nagłówki związane z tematem...

- teraz to co sie najbardziej rypie...to te białe "mazy" ...co one reprezentuja? telefony na karte za złotówke? nie - nic! przez to monitor wisi w powietrzu i wogóle cały plakat przez ten cały artyzm sie wywrócił na plecki i kwiczy z bólu

- następny minus za tego fotoszopa na monitorze ze zdublowanym napisem ...czego sensu juz wogóle nie trybie.

 

Idea plakatu...zwłaszcza plakatu społecznego jest raczej taka aby była czytelna na 1szy rzut oka...plakaty tego typu z pobitą kobietą i napisem "bo zupa była za słona"

od razu "trybiły" zdjęcie + napis dawało całe wyobrazenie o przemocy w rodzinie...(przyszedł styrany robotą mąż po 2ch zmianach do domu i miał prawo sie zdenerwować :D j/k)

 

Sensu tej pracy nie mogę zrozumieć...dziecko czytające prasę dla dorosłych...hmm

cos w tym jest ...ale ten komputer i te mazy...nie przemawia to do mnie... blah...JESTEM NA NIE

 

TERAZ PLUSY:

+ dzieciak trzymający gazete ...naprawde ładne zdjątko...troche psuje za bardzio wyjarane dodge na rączce...ale jest ok

 

Prace będzie oceniać komisja i kto wie czy jakmś "szpecom" od reklamy akurat nie siądzie twój pomysł...kto wie jaki będzie poziom innych prac.

 

Ja w każdym razie życzę powodzenia i

Pozdrawiam

 

ps.. chyba dobrze mi sie wydaje ze na monitorze to fotoszopa? jak tak to strasznie dużo layerów jest na jeden napis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za opinie wlasnie o tekie cos mi chodzilo. dopiero zaczynam z grafika i chcialem uslyszec. nastepnym razem postaram sie lepiej.

coz czlowiek uczy sie na bledach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności