Skocz do zawartości

viz 2006


woodspliner

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam doswiadczenia z "vizem" niby to samo co max ale ... np sa w panelu geometry dodane funkcje tworzenia drzwi i okien -bardzo fajne ,ale czy ktos moze wie jak zrobic szybe w takim oknie? z tutkami w tym temacie raczej krucho ,a moze by nowy dzial na forum ? A material editor tez niby ten sam ale ile nowych materialow w opcji architektural :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie znam viza, ale w maxie też są obiekty architektoniczne (nie korzystam z nich co prawda) wydaje mi się jednak, że jeżeli okno jest jednym obiektem to z pewnoscią ma przydzielone różne ID materiału, więc multisubobject material i pobaw się zobacz co się kryje za poszczególnymi ID i poustawiaj materiały.

Architektural w materiałach (maxa przynajmniej) to nie opcja tylko biblioteka i z tego co pamiętam to jest tam szklany materiał. Więc chyba poradzisz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladne gotowe a takze papier metal ceramika plastik i inne materialy -i znow problem z gizmo przy modyfikatorze uvw -tekstura nie reaguje na modyfikacje

normalna -standart jak w maxie elegancko i poslusznie uklada sie na obiekcie -architektual -ni cholery -wiecie cos na ten temat? a z oknami narazie walcze

-bezskutecznie -dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okno nakłada sie materiał w mtl library/aec templates/window template. Jest to materiał typu sub object i ma w zakładki do różnych elementów w tym również do szyby. W vizie nie miałem problemów z uvw map, wszystko jak w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności