Skocz do zawartości

Animacja szyldu taverny


lord_saskybody

Rekomendowane odpowiedzi

2kolejny pomysł ...

 

takie pytanie jak zanimowac szyld chodzi mi oto zeby deski sa podwieszone na

lancuchy i zeby sie lekko ruszały róznych kierunkach + lampka tez.(takie kołysanie sie na wietrze).

wysztko to ukazuje zalączniki.

 

http://onecik.pl/~saskybody/logo/01t.jpg

http://onecik.pl/~saskybody/logo/02t.jpg

http://onecik.pl/~saskybody/logo/03t.jpg

 

Wydaje mi sie mozna byłoby tak zrobic:

 

Wystko dodac to RGBCollection czy SoftBody Collection (niewiem :) )

potem utworzyc ROPE'a i dodac do niego lancuch + 2 windy z róznych stron

to samo z lampką :)

 

Yak najprosciej

PS. (jak by ktos mógł to w punktach mógłby napisac "step by step" )

 

Good day.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie zajmie minutę bo nie mam przy sobie maxa, tak ogólnie to najpierw ukłądasz (masz to już zrobione) tylko oczywiście łańcuch musi mieć każde oczko osobno. Potem robisz kolekcje RB i dodajesz wszystkie obiekty, dodajesz wiaterek, animujesz go i obliczasz. Tak w skrócie i mogę się mylić dawno nie działałem z reactorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba jeszcze zamocować dechę do łańcucha ianczej nie ma się czego trzymać. W reactorze jest to zdaje się coś w rodzaju gwoździ ale naprawdę nie mam jak teraz sprawdzić. W reactorze wszystko dzieje się prawie jak w normalnym świecie, więc możesz dodać kawałek geometri, który jakby przytrzyma oczko łańcucha (a zasadniczo właśnie dechę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba jeszcze zamocować dechę do łańcucha ianczej nie ma się czego trzymać. W reactorze jest to zdaje się coś w rodzaju gwoździ ale naprawdę nie mam jak teraz sprawdzić. W reactorze wszystko dzieje się prawie jak w normalnym świecie, więc możesz dodać kawałek geometri, który jakby przytrzyma oczko łańcucha (a zasadniczo właśnie dechę)

W reactorze jest opcja Attach Vertex to Rigid Body. Czyli wybrane vertexy mozesz podczepic pod RB. Ja tak robilem firanke ktora trzymala sie zyrandolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie tego nie rób bo widac sztucznośc. Zrób tak: Pierwsze oczko łączysz z tym stelażem a to które pierwsze wchodzi za deske z deską a reszta już normalnie osobno. A lampke to ostatecznie na cloth'ie możesz zawiesić. Ja takim sposobeł łancuchy zawieszałem może i w tym przypadku to wyjdzie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności