Jump to content

lay do oceny


Marcin_ps

Recommended Posts

  • Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmmm. Według mnie nie jest wiele lepszy od poprzedniego. Oczywiście wrażenie estetyczne jest o niebo mniej odpychające, ale ciągle wiele brakuje do "poprawnej" strony.

Co dokładnie mi się nie podoba:

- menu na górze. dałeś tełko z pochyłymi liniami o dużych kontrastach i grubych liniach. W tym wykonaniu wygląda to strasznie topornie i źle wpływa na oczy. A konkretniej czcionka która jest nad tłem bardzo się z nim zlewa. Jest zamazana i nieczytelna.

- wstawki chromowanej rury sprawiają wrażenie jakby nie pasowały do reszty dwywymiarowego menu i znalazły się tam przypadkowo, przez niedopatrzenie możę...

- nad menu są linki białą czcionką. strasznie nieczytelne. dałeś je na obrazku co sprawia że tło również składa się z dużej ilości kolorów i wzorków. Na tym tekst będzie zawsze wyglądał nieczytelnie. Nie dość, że można go nawet niezauważyć to psuje efekt tełka, który jest najmocnieszym elementem strony.

- ważniejszym błędem jest również mały kontrast linków w głównym menu.

- niepotrzebnie dajesz nieistotną podczas większości czasu przeglądania ikonkę ze zmianą języka. Upchnij ją w jakieś mniej istotne miejsce. Zastanów się kiedy i przez jak długi czas (o ile wogóle) ta ikonka będzie potrzebna.

- generalnie oprócz bardzo nieprzemyślanego układu o ból głowy przysparza typografia. Jest równie nieprzemyślana. Przypadkowa bardzo i niechlujna.

 

Wybacz za tak ostrą krytykę, ale wolę tak niż miałbym powiedzieć "spoko, pracuj dalej".

Myślę, że robienie stronek (zwłaszcza teraz, kiedy internet się bardzo rozwinął) to nie jest taka prosta sprawa. Wiele osób robi po prostu "ładną stronkę", ale nie o to chodzi. To jest przekaz informacji i to powinno być dla ciebie najważniejszym celem, a nie robienie wystrzałowej grafy 3d na nagłówek. Bez nagłówka można się obejść, ale kiepska typografia wali na głowę cały site. Staje się przez to ciężki w użytkowaniu. A zgadnij co sprawia, że użytkownik chce cośkupić w danym sklepie?

Link to comment
Share on other sites

W tego typu serwisach dobrze jak optycznie czuje się istnienie jakiegoś grid'u, na którym opiera się rozkład elementów. Póki co jest trochę zbałaganione, zwłaszcza wyrównanie linków, buttonów i ich proporcji względem siebie.

 

Myślę, że stać cię na więcej :)

 

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Hmm. Na razie tylko się usprawiedliwiasz. A dobry grafik wybroni się nawet jeżeli ma małe pole do popisu. Wogóle jakie jest Twoje zadanie projektowe w związku tą stronką? Co wogóle masz zrobić, bo widzę, że nie masz zbyt dużo możliwości ingerencji w kod...?

 

Jeżeli chodzi o ostatniego zrzuta z zakładkami folderowymi to zdecydowanie najlepiej to wygląda. Z tymże ja bym je jakoś urozmaicił, bo są takie jeszcze niekonkretne, ale czytelne bardziej, przynajmniej.

Link to comment
Share on other sites

No.. jest już zdecydowanie lepiej. Nie ma odstraszającego wrażenia.

Ale popracowałbym nad typografią, bo jest ok. Ale myślę, ze ciężko się połapać (bez wcześniejszego ogarnięcia) co i jak na stronie głównej na środku..

 

Ale pracuj pracuj idzie wszystko w dobra stronę.

 

Jezeli chodzi o typografię poszukaj fajnych sklepów, albo stronek biznesowych lub takich gigantów jak macromedia adobe, autodesk i podpatrz typografię. Zazwyczaj mają niezła.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy