Skocz do zawartości

Laptop do grafiki


Gość Radziu

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad kupnem laptopa poniewaz sporo czasu jestem poza domem i inwestowanie w PC nie mialoby wiekszego sensu

mam nieco ograniczony budzet i nie stac mnie na drogie maszyny ale w segmencie do 3500 znalazlem sporo ofert z dobrym sprzetem ale wybor jest trudny nie wiem ktory sie sprawdzi w grafice 3d

pierwszym problemem jest wybor karty graficznej jest ich sporo sis, radeon, geforce i intelowski extreme ktory wybrac?

czy moze kupic laptoka ze slabsza grafika jaka jest napewno sis czy radeon ale zainwestowac a 1GB ramu co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kupowanie laptopa do grafiki jest bez sensu!!! Po 1 nie ma sie co oszukiwac ale sprzet jest gorszy od normalnego PC(a z 3500 to nawet nie ma co gadac). Po 2 wyswietlacz nie nadaza za wyswietlaniem:P(widac smugi, ale to kazdy LCD tak ma). Denerwujace jest tez ladowanie co 3h.

Sam mam chwilowo centrino 1,7 i wiem ze na dluzsza mete to bym nie pociagnal.

Laptop poprostu nie jest to grafiki, gierek itp. i juz!

Ale za to za ta kase mozesz miec juz calkiem niezlego PC (np pentiuma 3GHz, dobra karta graficzna+inne flaki).

Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mostowiec

W cenie 3,500 lepiej kupic stacjonarny komputer. Jezeli sie rozmyslisz i bedziesz chcial doinwestowac to rowniez polecam Laptopy firmy Dell. Ale cena niestety troche wysoka. Ewentualnie cos na Dothanie, ale juz bez profesjonalnej grafiki.

A tak dla informacji to:

1) skonczyly sie czasy, kiedy stacjonarny komputer przewyzszal wydajnoscia laptopy. Teraz jedynie co je dzieli, to jeszcze cena. Ale to tylko kwestia czasu.

2) Jezeli pracujesz na laptopie to liczy sie tylko i wylacznie wydajnosc. Nie ma lepszego miejsca do pracy jak dobre i wygodne biurko. A na baterii to mozna ewntualnie przegladac strony internetowe i porobic cos w Wordzie czy Excellu.

3) Laptop ma jedyna najwazniejsza przewage, ze mozesz czesto przenosic swoje miejsce pracy w latwo i szybko. A to (na przyklad) dla mnie jest nawazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stacjonarnego kompa to możesz go rozbudowywać i eksperymentować. Przy kwocie 3,500 przy odrobinie cierpliwości i chęci można kupić na allegro podzespoły i złożyć naprawde niezły kombajn, nawet na dwóch prockach. A jak masz duże biurko to monitory crt tak potaniały że można za nieduże pieniądze kupić profesjonalny minitorek 19, albo nawet 21 cali. Też kiedyś chciałem kupić laptopa, ale na szczęście wybrałem pudło. Laptop jest dobry jak ktoś dużo się przemieszcza lub jako drugi komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile masz na wydanie...jesli robisz to profesjonalnie, laptop koniecznie z grafiką Open GL, procesor może być nawet 1,6... jesli kupisz na normalnym PIV

np. 3,2-3,4 a grafikę będziesz miał typu Direct X...Ati Readon, czy Geforce XXXX, to nie będziesz mógł się wykazać. Co do utrzymania na bateriach...to max 1 h. Chyba, że zainstalujesz SP2 i masz Centrino, wtedy około 2-3 h, ale laptop pracuje około 30-70% wolniej. Nie ma i nie bedzie laptopa, który będzie chodził 8h i bedzie stacją graficzną. Chyba, że bedzie zasilany na bateria słoneczne...

klawiatury na solar już są. Za 5 lat będą pewnie laptopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra piszecie o Open GL ale ktore to karty do laptokow takie sa? na poczatek to chcialbym tylko poznac grafike i zajac sie nieco modelowaniem wiec nie beda to jakies skomplikowane animacje dlatego sie pytam o laptopa bo naprawde pudlo to dla mnie utrudnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Radziu, ja natomiast polecam Tobie zakup minipc na tej stronie znajdziesz coś dla siebie http://www.minipc.pl/ zapraszam do odwiedzenia tej strony. Ja miałem podobny problem do twojego ponieważ jestem marynarzem więc często mnie nie ma w domu. Szukałem laptopa do grafiki i ciężko było!!!!!!!!! Więc zdecydowałem się na minipc z wypasioną kartą graficzną. Dodatkowo dostałem torbę do przenoszenia i jestem zadowolony. POnieważ często tego nie noszę tyle co po lotniskach i na statek to da się wytrzymać zważywszy na fakt że pracuje się wyśmienicie na tym kompie. Oprócz tego firma Shuttle oferuje monitory do przenoszenia z miejsca na miejsce ze specjalną torbą.

 

Warto skorzystać i z tej możliwości jeżeli zamieżasz przemieszczać się z kompem

LAPTOPA ODRADZAM NIE SPEŁNI TWOICH OCZEKIWAŃ ZA TAKĄ CENĘ!!!!!!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności