Skocz do zawartości

szyfrator plików jpg


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

witam , ostatni miałem chyba nadmiar wolnego czasu i zająłem się tworzeniem szyfratora plików jpeg i innych. Napotkałem jednak taki problem - dlaczego jak otworzę plik jpg w notatniku, a potem zapiszę go z poziomu notatnika to nie działa? Tak samo dzieje się po skopiowaniu zawartości notatnika i wklejeniu jej do całkiem nowego, to obraz jpg jest plikiem "uszkodzonym"... :(

Jeżeli w notatniku nie da się zrobić tej procedury, to czy istnieje program w którym możnba odczytywać obraz jako ciąg znaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hindus - a co to za roznica czy masz tekst, czy obrazek, jesli składają się z takiej samej ilości 0 i 1? ;]

a co do problemu... rozwiązania nie znam, ale prawdopodobnie notepad dodaje jakis ciąg znakow charakterystyczny dla plikow .txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak do txt jest coś dodawane i jest inne kodowanie, to w jaki format można to przekształcić aby się dało? :)

bo txt nie działa, doc też, może są jeszcze jakieś inne, które dałyby radę?

edit: może zna ktoś jakieś edytory, w których dałoby się przeprowadzić powyższą operację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja powiem że na razie próbuję zrobić go we Flashu (zaraz wytłumaczę dlaczego) a potem w celu ćwiczeń i nauki w C++. We Flashu jest on juz na ukończeniu - jescze kilka poprawek i będzie gotowy, a potem zabieram się za dalszą naukę C++ (uczę się go od pewnego czasu, ale ze względu na brak czasu miałem dużą przerwę :) Jak na razie uczę się programować w tym języku z "C++ dla każdego" Heliona i "Programowanie gier w DirectX" Mikona ).

No i ostatnie - dlaczego wybrałem na początek Flasha? Ponieważ "bawię się nim najdłużej" i od razu wiedziałem jak się za to zabrać :)

 

wiec moze bede mogl cie jakos nakierowac :-)

Sanki wielkie dzięki :) - jak będę miał jakieś wątpliwości to będę wiedział do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale do tego można jakoś dojść, a ja próbuję zrobić szyfrator szyfrujący cały plik, tak aby nie trzeba było pamiętać zmienionych znaków, a poza tym widziałem kiedys taki programik co właśnie z takiego "niecałego" jpega robi działającego z małym fragmentem czarnym - tym co był opisany w obrębie tego znaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności