Skocz do zawartości

portfolio - wip


spooky_head

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

O kuchnia, ale przegiales. Trudno powiedziec na co patrzec. Linki na podstrony - "o mnie", "portfolio" itd. sa tak malo widoczne, ze o malo nie zrezygnowalem z szukania bo myslalem ze chcesz tylko pokazac malo sensowna animacje tla.

Jezeli mam podpowiadac to :

1- przyciski powinny byc dobrze widoczne - bez przesady ale zeby nie trzeba bylo tego szukac

2- zdecyduj sie co ma przykuwac uwage - tlo czy grafika, ktora chcesz pokazac

3- pomysl o tym w jaki nastroj chcesz wprowadzac widza - smutek ( szarosci, czernie i zimne kolory ) nie jest tu zbyt dobrym rozwiazaniem ( kto chce miec ponurasa w firmie rece do gory - widzisz ten las rak ? i nie zobaczysz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe te 0100110101011011010 strasznie daje po oczach. nie pozawal się skupić na zawartości merytorycznej strony. pokombinuj z jakimś ciekawszym layoutem.

sam system celowania w poszczególne przyciski jakiś mało precyzyjny.

EDIT:

po co dajesz do info "O MNIE" jakieś niusy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę w tym jakikolwiek projekt. Nie ma ani idei, która by w jakiś sposób wyłaniała się spod warstwy rozwiązań graficznych, ani rozwiązania graficzne (nawet jeśli nie ma idei) nie są jakieś szczególnie ciekawe.

 

Pamiętaj, że to twoje portfolio, że, ma ono zaprezentować Ciebie tak samo jak opakowanie prezentuje konkretny produkt na półce wśród setek innych produktów. Musi być fajne ;) Musi komunikować jakieś konkrety, w marketingowym bełkocie nazywają się one benefitami :) Oczywiście, opakowanie ma zachęcić do sięgnięcia po produkt. Idąc dalej tym tokiem myślenia dochodzimy nieuchronnie do problemu samego produktu, zawartości. Musi być i musi spełniac oczekiwania klienta.

 

Rozpatrując twoje folio, a właściwie jego początki w tych kategoriach z przykrością muszę stwierdzić, że nie dość, że opakowanie jest puste w środku to jeszcze prezentuje sobą poziom niższy niż markowe opakowania TESCO. One mają tę przewagę, że konsekwentnie promują markę, sugerują niski koszt produktu, ale w taki sposób, że się nawet chce na to patrzeć, ponadto wiele opakowań zawiera odręczne ilustracje. Ogólnie sprawia to wrażenie takie, że choć z jednej strony jest redukcja jakości opakowania (by cena była niższa) to z drugiej pojawia się jednak takie wrażenie, że ktoś się chociaż postarał by namalować farbką na przykład warzywka.

 

U Ciebie w tej chwili jest tak. Taniocha bez zawartości. Nie próbujesz nawet wypracować własnego stylu, i choć na to się pracuje czasem latami, warto jednak od początku się jakoś chociaż próbować określać. Nie próbujesz siebie promować, nie starasz się połączyć swojego imienia i nazwiska z jakąś pozytywną treścią, która zapadnie w pamięć oglądającym...potencjalnym klientom. Boję się nawet, że najpierw chcesz zrobić stronkę, a potem "jak coś się trafi" to wrzucisz do folio. Powinno być chyba odwrotnie. Może odpowiedz sobie na pytanie, jaka jest twoja mocna i pozytywna cecha, którą chciałbyś poazać/sprzedać innym i wokół tego zbuduj historię na swojej stronie. O tym, że prace w portfolio też powinny być chociaż na "przyzwoitym" poziomie nie muszę chyba wspominać. Zaletą zrobienia sobie fajnej stronki w sytuacji kiedy się nie ma mocnego folio jest to, że już strona na dzień dobry pokazuje Twoje możliwości.

 

Niestety klimat na Twojej stronie sugeruje dla mnie bliżej nieokreśloną niemoc wyrwania się psychicznie poza smutek blokowiska albo jakiejś prowincji (nie wnikam w to gdzie mieszkasz i nie chcę na tej podstawie oceniać). Pamiętaj, że świat składa się także z kolorów, że na niebie są piękne chmurki, że banany są słodkie i żółte i że cycki polane bitą śmietaną to najlepszy deser.

 

Mam nadzieję, że moja wypowiedź zmobilizuje Cię do działania i pomoże. Napisałem to wszystko po to by uchronić cię przed brnięciem w jakieś gówno, które przyniesie Ci więcej strat niż zysków.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabierz sie jeszcze raz od nowa za portfolio. a najlepiej najpierw zbierz material jaki chcesz wrzucic do swojej strony i pozniej rob portfolio. To obecne jast straszie oczojebne i nieczytelne - wchodzac na taka strone od razu bym ja wylaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Zrobiłem tą stronę na początku w szarościach, bo takie lubię.

 

Jednak, po Waszych opiniach dodałem kolory i całkiem mi się podoba.

 

Nie jestem grafikiem, tylko programistą, więc na grafice nie bardzo się znam. Chodziło o to, aby strona była efektowna, a przy okazji jak najmniej zajmowała. To drugie napedno się udało, bo narazie swf zajmuje 17KB.

 

Oceńcie ją teraz, bo jak juz pisałem, na grafice sie nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez zmian.

Rada - jeżeli nie jesteś grafikiem, a chcesz mieć portfolio to komuś to zleć.

 

To jest cienkie. A dokładniej, nie wiem czy ktoś potraktowałby Cię poważnie. nie wiem, czy już prosty, standardowy szablon html nie był by bardziej zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności