Skocz do zawartości

Logotyp: REBEL studios


LISEK

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu myslalem nad logotypem dla grupy REBEL studios. Najbardziej wedlug mnie pasujacym jest zacisnieta piesc - co kojarzy mi sie z walka, opozycja itd... Niestety wiem, ze podobnymi znakami poslugiwali sie komunisci ale trudno.

 

Info dla ogladajacych: tlo jest prowizoryczne, najwazniejszy jest kasztalt dloni

 

Z gory dzieki za wasze posty w tym watku.

 

 

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny kształt, profesjonalne wykonanie. Ale...

tak próbuje i próbuje i za kija moja ręka nie chce się ułożyć w taki kształt. Według mnie palec wskazujący zbyt odstaje od kciuka i wygląda to (dla mnie) troche nie naturalnie , tak minimalnie ale jednak. Ogólnie oceniam prace pozytywnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale badziew. to nie jest zaden logotyp. tylko zwykla ilustracja. w dodatku nie najwyzszych lotow.

myslenie znakiem tutaj nie wystepuje. wyglada na to, ze nie masz pojecia na czym to polega.

wez sobie znajdz muszelke jakas i ja narysuj, najlepiej tuszem, linearnie... i co myslisz ze to bedzie znak? nie, to bedzie dalej rysunek... spojrz jak jest ZAPROJEKTOWANE logo shella... niby tez muszelka, ale tam jest to cos co sie wlasnie projektowaniem nazywa... ale nie chodzi o to zeby bylo wszystko rowne, od linijki, bo sa tez znaki robione z gestu, ale to nie znaczy, ze one sa puszczone na zywiol... w znaku chodzi o przemyslenie kazdego elementu... kazda bzdurka, kazdy syfek musi byc po cos.

 

ja niewiele znakow zrobilem, wszystkie slabe... wiem ze sie nie bede raczej podejmowal robienia tegoz, bo slaby jestem w te klocki i zbyt duzo mnie to kosztuje. cholernie trudna dziedzina sztuki. tylko pozornie prosta... duuza wiedze trzeba miec zeby robic dobre znaki. oj duza.

 

ale jak cie to interesuje i chcialbys powaznie sie pobawic to polecam forum http://typophile.com/

 

i jeszcze w kwestii formalnej... przyjmuje sie ze logotyp, to logo wraz z tekstem, ktory jest jego czescia, w sensie razem tworza forme identyfikacyjna. lub sam tekst, ktory jest projektowany by stac sie forma identyfikacyjna, logotypem wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do wypowiedzi Kengi'ego:

logo Shella to typowy wręcz książkowy przykład: na początku była muszla czarno biała (w ogóle nie przypominałą muszli). dopiero potem zmieniono na żółto-czerwoną i dodano napis SHELL. kiedy w latach 70 logo poszło z powrotem na deskę uproszczono jej kształty, zmniejszon liczbę ożebrowania i dopiero wtedy usunięto napis. Logo stało się tak rozpoznawalne że niepotrzebne było jego "przedstawianie" napisem.

ale to logo istniało od początków XXw.

 

u ciebie logotyp nie przedstawia nic. gdyby nie to że powiedziałeś nam co to jest nigdy bym nie wpadł jakiej firmy jest to logo.

 

zrób prosty test: czy Jan Kowalski, średnio zarabiający księgowy z Małej Cichej zobaczywszy to logo będzie wiedział co co chodzi?? raczej nie. a tylko dlatego że nie ma noty wyjaśniajacej o co w tym chodzi.

 

większość nowych firm ma logotypy złożone z samego napisu w mniej lub bardziej udziwniony sposób. (Mediamarkt, Macdonalds, BP, ARAL, PKO BP, BGŻ, EMPIK) sama ręka... ona nie wyraza nic.

 

ogólnie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie. to ze podobnymi znakami poslugiwali sie komunisci to raczej nic dziwnego, jako ze mieli oni duzo wspolnego z opozycja i buntem na przelomie XIX i XX wieku. Ba, mozna by wrecz powiedziec, ze wraz z nihilistami byli wrecz sztandarowym przykladem buntownikow. Sugeruje poczytac sobie np. poezje zwiazana z wojna domowa w Hiszpanii, np. "Czesc i Dynamit", albo "No Pasaran" na poczatek. Co wiecej, rowniez poczatek Wielkiej Wojny zwiazany by z dlonia, vide "Crna Ruka" i Gavrilo Princip.

 

Zatem, narzekanie, ze kiedys takiego symbolu uzywali m.i.n komunisci (a wiec, bylo nie bylo, rebelianci) jest troche bez sensu. Tak jaby ktos nazwal swoja grupe "Piraci", pieczetowal sie czaszka i skrzyzowanymi piszczelami, a potem narzekal, ze niestety tego symbolu uzywali kiedys morscy bandyci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj zapomnialem dopisac ze pod tym bedzie napis :) ... dzieki za konstruktywne odpowiedzi na takie oczekiwalem. Jesli chodzi o to logo to jest to w sumie moje drugie albo 3. Takze w tym temacie jestem swiezy i nie mam sie co porownywac sie do loga Shella (Pan ktory zrobil to logo bodajze zrobil tez logo Apple i wielu innych firm [nazwiska niestety sobie nie przypomne]).

BTW orpocz mocny.com i mnie motyw zacisnietej reki wykorzytuje chyba 10 innych firm, serwisow itd. takze trudno tu o jakikolwiek plagiat.

Wkrotce pokaze wersje z napisem i stara wersje loga w ktorej niestety jest plagiat (a wedlug mnie bylo fajne logo).

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze posty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor Pecten'u: Raymond Loewy

i jego kariera:

 

1975 Smithsonian Institution opened The Designs of Raymond Loewy, a four-month exhibit dedicated to "the man who changed the face of industrial design."

1972 Poll of stylists representing the Big Three automakers voted his 1953 Studebaker Starliner Coupé an "industry best." Also named one of the most influential Americans by LIFE magazine.

1967 Began working as a habitability consultant to NASA.

1965 Joined the President's Committee on Employment of the Handicapped.

1962 After designing the Shell logo, it becomes such a recognizable icon that Shell drops its name from their advertisements.

1961 Designed the Studebaker Avanti, holding to the motto, "weight is the enemy."

1954 Designed the Greyhound bus.

1953 Designed the Studebaker Starliner Coupé, which the Museum of Modern Art later called a "work of art."

1952 Founded the Compagnie de I'Esthetique Industrielle in Paris, France.

1951 Published second design textbook, Industrial Design, and his autobiography Never Leave Well Enough Alone.

1949 Appeared on the cover of TIME magazine.

1939 Redesigned the Lucky Strike cigarette packaging.

1937 Published first book, The Locomotive: Its Aesthetics.

1936 Designed the GG-1 electric locomotive for the Pennsylvania Railroad.

1934 Designed the Coldspot refrigerator for Sears Roebuck & Company.

1930 Hired as a consultant by the Hupp Motor Company.

1929 Redesigned the Gestetner mimeograph machine. Founder and art director of Raymond Loewy, William Snaith, Inc., in New York City (later established as Raymond Loewy International).

1919 Provided popular fashion illustrations for magazines such as Vogue and Harper's Bazaar. Freelanced as a window designer for department stores, including Saks Fifth Avenue and Macy's.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się to REBEL studios zajmuje??

to ważne: nie wstwisz przecież czcionki loga np:T-FLEX (twarda, techniczna) do czasopisma dla gospodyni domowej.

poobserwuj inne loga dużych firm. przejedź się po miescie: kup sobie bilet całodzienny i jedź: oglądaj plakaty, sklepy z ciuchami, komputerowe. wtedy łątwo podłapiesz jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na poczatek radzil w ramach cwiczen pociagnac ta reke, ale z ograniczeniami. np. sprobuj przedstawic ta dlon, zeby byla czytelna ale uzywajac tylko podstawowych figur geometrycznych. albo zrob sobie siatke 10x10 i ograniczajac sie tylko do tych linii i moze jeszcze przekatnych sprobuj zaprojektowac ta reke. pamietaj ze czasem tlo(wyciecie/negatyw) tez daje ksztalt. troche to taka lamiglowka i mocno ograniczajaca. i nawet jak ta dlon nie bedzie jakas wypas super, to chodzi tylko o cwiczenie. zebys zoabczyl na czym polega projektowanie. potem oczywiscie mozna odrzucic ta siatke, ale to jak juz zobaczysz o co chodzi i gdzie mozna sobie pofolgowac hehe. :) powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam ,Lisek wspominałeś mi ,że chcesz do tego logotypu coś dodać. A mianowicie w pięści miała być zmiażdżona myszka (komputerowa) i miał zwisać kabel z wtyczką. To na pewno odróżniło by pięść od setek innych ( np. tej z klanu Crimson Fists Space Marines z Warhammera 40k) a i by kojarzyła się bardziej z tworzeniem gier ( :] ). Co do loga shella jest ono proste w formie i taka według mnie powinna być ta pięść prosta ale wbijająca się w pamięć. A co do tego kałashnikowa Vetisa (nie obraź się) jest na moje za mocno przekombinowane, nie moge uchwycić właściwego motywu, jest ich pełno (karabin, myszka jako jego cześć, kolor szary a czerwony, taki sam kolor litery "i" co i myszki) tak ,że w sumie nie wiem o co chodzi temu Rebelowi :) . Myśle ,że z takiego zawikłania w strone prostego przesłania powinieneś uciekać Lisek. Mówie to jako prosty użytkownik komputera i wyjadacz chleba, ale chyba setki kolesi takich jak ja patrząc na logo powinno je zapamiętać. Takie proste logo ma wiele walorów estetycznych i nie może się nie podobać (bo nie ma w nim co).

{No pewnie mnie pewnie mnie zjadą "stare wygi" z max 3d ,no ale mówie co myśle :] }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak cos w tym stylu, odrazu mowie ze zrobione na szybko bez wiekszych staran ale w miare przemyslane, chodzi mi tylko o pokazanie jakiegos przeslania, a koncept to tylko moj jest taki i nie mowie ze najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie przesłanie? czym się zajmuje to REBEL STUDIOS? sprzetem komputerowym? uługami www, czy może jogurtami w puszce? napisz proszę o co chodzi z ta firmą...

co do projektu to jestem na nie. zupełnie nie psauje mi ta maysza w tle tego napisu. zlewa się z napisem i przez to jest nieczytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja tylko dalem wzor nie gotowe logo, zrobilem to w 3 minuty jest nie dopracowane, a czym sie zajmuje rebel studios to niemam pojecia moge sie tylko domyslac po tym co znalazlem w necie, a kolorow to praktycznie niema bo niechcialem ich zamieszczac, to nie ja jestem tworca tego topica i nie ja robie to logo, chcialem tylko pomoc, dac jakas idee, np: kolor czarny - Wskazany dla osób niezależnych, opanowanych, pełniących funkcje kierownicze, znaczacy pewna postawe wobec czegos, brak ugietosci, opanowanie, brak uleganiu presji, Szary - podobnie do bialego, poprawia samopoczucie dzieki temu ze nie drazni wzroku, jest przyjazny dla odbiorcy, zimny co ozancza trwalosc, dlugowiecznosc, a takze twarde zasady, cienie pod litrami stosowane dobrze oznaczaja nowoczesnosc, otwarcie do ludzi, stabilnosc, kolo/elipsa jest ozaczeniem wszechswiata to ozanaczac moze iz firma nie jest skupiona w jednym miejscu i mozna sie z nia porozumiec praktycznie z kazdego miejsca (patrz przez intenet, uslugi na odleglosc itd..) rolka od myszy moze symbolizowac szybkosc i wygode, czarna obwodka wokol logo trwalosc, pewnosc iz zlecenie napewno zostanie wykonane a takze bezpieczensto (w kontekscie tego logo np. danych) mysle ze wyjasnilem o co mi mniej wiecej chodzilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. napisy:

"rebel" czcionka Maszyna AEG

"studios" czcionka Helvetica, Arial, lub coś techncznego.

logo: człowiek wyprężony w pozycji "I won!!" narysowana bardzo schematycznie (podobnie jak logo Zbrusha)

człowieczek po lewej stronie zaraz przy nim REBEL, pod nimi kreska (pozioma) i pod tym STUDIOS (tracking ok. 200)

tak to widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. nie wiem co ma wspolnego czlowiek w pozycjy I won! :P ale looz... zobaczymy, jeszcze sie tym zajme. Ja bym dalej z ta piescia cos kombinowal ale kto wie moze cos lepszego do glowy wpadnie :)... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności