Skocz do zawartości

Dziwne drganie monitora :(


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Włączam sobie monitorek (sony 20" trinitron), siedzę na forum i naraz zaczyna mi drgać obraz w rogach ekranu. Dzieje się to wtedy kiedy długo na ekranie (ok 1-2 min jest ten sam kolor). Wygląda to tak jakby chciał się zdegaussować ale nie może. Sam degauss nie pomaga. Odłączyłem wszystko co stało w pokoju od prądu. Przepiąłem monitor na osobną listwę i nic. Macie jakies pomysły??

Tylko proszę nie piszcie: "idź do serwisu!!" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Aj, nie wiem, moze recznie rozmagnesuj monitorek, jak degauss nic nie daje :> ?

Wez lutownice transformatorowa, włącz i w odleglosci 10 cm pomachaj troche, mi kiedys pomogolo...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, zobacz czy nie masz duzych metaloweych przedmiotow obok monitora... (nozyczki or sth...) - tak mi kumpel powiedzial jak mialem podobny problem z moim 15' Philipsem...

 

Rozumiem ze to crt - tak? Mialem chyba to samo. Meczylem sie tak przez jakis rok. Pewengo pieknego dnia przed szkola wlaczylem kompa. Posiedzialem chwile i wyszedlem na chwile z pokoju. Po powrocie monitor byl czarny i juz nigdy sie nie wlaczyl :P

 

W serwisie powiedzieli mi ze powielacz sie zepsul. Koszt czegos takiego + naprawa to 100-150 zl. Niestety, ja nigdzie nie moglem dostac nowego powielacza do swojego crt, wiec zostal w serwisie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem już cos podobnego w moim starym sony 14". zaczął migać itd. ale on miał 6 lat. a ten ma raptem 3 i jestem jego I-wszym włascicielem. nadal nie wiem co jest grane. zobacze co da się zrobić z tą lutownicą ajk doradza male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj go postawić w innym miejscu na czas jakiś... mam samsungi 957mb i te są strasznie wrazliwe na ustawienie w stosunku do kierunków świata... wystarczy gnojka jednego obrucić obejrzeć film... itd włączam później kompa na drugi dzień a tu geometria obrazu skopana... naszczęście wystarczy rozmagnesowanie... (tak nazwana jest funkcja degauss w polskim menu) spróbuj go przestawić w inne miejsce, nawet zajrzałem do instrukcji... stoi tam coby uważać na ustawienie jeżeli chodzi o kierunki świata... mój np. nie powinien być skierowany chyba na północ... nie pamiętam... i jak stoi obok drugiego monitora itd... to geometria może być zniekształcona... tak tam piszą...

 

mądrzy ci koreańczycy... jak źle ustawisz monitor to masz zły obraz... wszystkie monitory w koreii stoją ustawione ekranem na południe.... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności