Skocz do zawartości

Animacja kabli


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem: robię model poduszkowca do animacji i chciałbym do siłowników w wysięgnikach dorobic okablowanie, przy czym zależy mi na tym, by oba konce kabla były zamocowane tam, gdzie ja chcę, a reszta ma w elastyczny sposób dostosowywać sie do ruchów pracujacego wysięgnika. Czy ktoś mógłby pomóc mi rozwiazać ten problem? ponizej załączam renderek, na którym dorysowałem ewentualne przyszłe okablowanie. Z góry dziekuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

mam nadzieje ze pomoglem na GG... :)

 

Dla reszty forumowiczow dodam ze dobrym pomyslem jest uzycie zwyklego Skina gdzie zamiast kosci podpinamy Splina.... Spline bardzo dobrze sobie radzi z deformacjami wezy i innych tym podobnych.

Wiechcholki splina mozna podpiac do dowolnych obiektow przy pomocy Linked XForm.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie, że w tym przypadku, we współpracy z Krisem zrobiłem to tak: spline'owi nadałem po prostu opcje renderable, zaś ze względu, że tłoku nie da sie podpiąć zwykłym linkowaniem, to zlinkowałem splina do małego boxa (moze być dummy), zas boxa potraktowałem attach constraint do odpowiedniej scianki tłoku.

Kris, jeszcze raz wielkie dzięki. Jak dodam okablowanie i to zanimuję, to postaram sie dać linka do tej całej animacji, a póki co wkrótce wstawie stila. :)

:)

Oto obiecany still:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności