Skocz do zawartości

Jak wyłączyć metalray'a?


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak w tytule.

Zaznaczam, że chciałbym tylko wyłaczyć ładowanie tego ...programu?? do pamięci podczas startu max'a, a nie usuwać plików zawartych w folderze stdPlugs.

Czy da się to zrobić w oknie Plug-in Manager? Coś w stylu

"Selected Plug-ins->Unload"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to zamiast mental raya ustaw w default renderer na scanlinne i po sprawie (wciskasz F10 i w zakładce common zjezdzasz na sam dól klikasz na label "assign renderer" i nastepnie "production" i w otwartym oknie wybierasz scanline ;-)). mam nadzieje że chodziło o mental raya, bo metal raya nie znam ;->. i jeszcze jedno, nie usuwaj go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, aby mentalray nie był ładowany podczas startu maxa, tzn. aby m.in. nie było materałów takich jak np. "mental ray" i w assign render nie dało się go włączyć, czyli jednym słowem był wyłączony(jeśli można tak to nazwać) - w okienku plugin manager przy MENTALRAY.DLZ jest loaded, a ja chciałbym aby było tylko deffered (oznacza to chyba, że wtyczka nie jest załadowana?).

Domyślnie zawsze używam vray'a i mentalray nie jest mi zupełnie potrzebny.

 

PS. Dlaczego go nie usuwać? Oczywiście nie żebym chciał, ale dlaczego? Max(v7) nie wystartuje?

 

PPS. Jeszcze przy okazji: Jak wyłaczyć, aby domyślnie w vray'u nie pokazywało sie okienko vray log? Wyłączanie tego ręcznie przy każdorazowym uruchomieniu programu jet trochę uciążliwe.

Oraz jak wyłączyć zapisywanie logów do pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym (chyba) sposobem na wyłączenie mr jest usunięcie MentalRay.dlz i MentalRay2.dlz (najlepiej przenieś je do folderu "Backup") i odznaczenie w preferencjach MentalRay Extensions

 

a co do VRAYA to: Render> system> vray log.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem wydaje mi sie przeniesienie do innego katalogu i dodanie go w configure paths, wtedy odtikuj go w plugin managerze na dole.

 

Co do usuwania, to nie powinno sie nic stać, ale z zintegrowanymi programami to różnie jest, z windowsa tez lepiej IE nie usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności