Skocz do zawartości

Kryształy Lorien -> potrzebny grafik 3D !


RadX

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach ciężkich narad i dewiacji (yyy dewagacji) grupka nonkonformistów posługująca się monosylabami doszła do tego co następuję a więc:

 

POTRZEBNY JEST GRAFIK 3D !

 

W grach 3D najwięcej roboty jest z 3D i niestety nie daję sobie rady sam :( szczególnie biorąc jeszcze pod uwagę, iż nie jest to jedyna działka jaką się zajmuję (choć tak jak on mnie tak ja Phantoma zaczynam gnębić do robienia rzeczy nie z naszych działek :) )

 

Nie jestem specjalnie dobrym grafikem więc mam nadzieję nauczyć się czegoś podczas współpracy. [uczeń]

 

Osoba współpracująca nie będzie w żaden sposób mi podległa ja będę jedynie technicznym łącznikiem.

 

Każdy kto śledzi troszkę powstawanie gry Kryształy Lorien wie jakiego typy jest to projekt i my jesteśmy w stanie ofiarować jedynie podanie personali na początku jako współautora no i oczywiście niesamowite przeżycie jakim jest współkreowanie nie komercjalnej gry !!

 

Głównym zadaniem kolejnego członka naszej wesołej grupki było by to co jest dla mnie aktualnie najtrudniejszę a więc tworzenie postaci LOW-POLY.

 

TA OFERTA NIE JEST SKIEROWANA TYLKO DO 1 OSOBY !!

 

Persony chętne do współpracy proszę o kontakt w jakikolwiek znany sposób:

1.Na tym forum.

2.Na forum Kryształy Lorien 3D (link na dole).

3.U2U

4.MAIL

5.GG

 

Wspomóż nas swoim doświadczeniem i dołącz do nas [yes]

 

[pomocy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja ze swojej strony moge dodać że z potencjalnym współtwórcą (lub ich ewentualną większością) jestem skłonny wypić [piwo] :D

 

Tak jak Rad powiedział...byli byśmy szczęśliwi mając w teamie kolejnego Grafika 3D :D

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od bardzo LOW-POLY (np. przy hordzie przeciwników np. ORKÓW) po skomplikowane LOW-POLY przykładem niech będzie główny bohater i ważni NPCowie.

Teksturowanie nie wchodzi w gre, gdyż odbywa się ono inaczej przy pomocy innego programu.

ZDRÓWKO I ZACHĘCAM [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez moglbym pomuc na tyle na ile bede potrafil (ale skavenika z checia zrobie), bo kocham swiat warhammera. Z tym ze mojej pomocu mozna oczekiwac dopiero w sierpniu bo przez caly lipiec bede na praktyce na ukrainie, i jezeli moja watroba to przetrzyma to z checia dolacze do teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym czatem darkelf będzie gg :D

 

qrcze widze że projekt porywa ludzi :D mnie to bardzo cieszy...to widze że jeszcze bardziej musze wziąść się za grafe 2D żeby dorównać takiemu teamowi :D

 

co do spraw organizacyjnych to do Rada all :D

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Thergoo

Ja tez moglbym pomuc na tyle na ile bede potrafil (ale skavenika z checia zrobie), bo kocham swiat warhammera. Z tym ze mojej pomocu mozna oczekiwac dopiero w sierpniu bo przez caly lipiec bede na praktyce na ukrainie, i jezeli moja watroba to przetrzyma to z checia dolacze do teamu.

Bardzo się cieszę to ty wiesz co masz zrobić :D

Odezwij sie jak wrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by darkelf

czesc!

wiec jezeli jest to modeling, to moge pomoc. Tylko prosilbym o jakies wytyczne nt. fabuly, co robic itd - przydalby sie jakis chat developerski czy cos?

No nie wiem, bo jak narazie to pisze sie na to, itak nie ma co robic :D.

Żeby się nie pogubić odpowiadam po koleji.

WITAM KOLEJNEGO CZŁONECZKA NA NASZYM STATECZKU :d[uścisk][soczek]

Fabułę w takiej dosyć prostej formie postaram się wam wysłać wkrótce. Obawiam się, że będziemy potrzebowali jeszcze scenarzysty :>

Według mnie Phantom ma dobry pomysł, żeby używać GG, wszyscy mają, ja jestem bardzo często no i jak trzeba można zrobić :D \"chat developerski\" i to z tymi personami, które muszą się aktualnie porozumiewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Pablo

dobra....jak juz jestem w teamie...to prosze o szkic postaci, ile ma miec face\'ow ok?

 

pozdr

Jeżeli chodzi o klimat to na szczęście mase jest tego w necie ja podaje niestety tylko 2 linki (od pewnego czasu wypadłem z obiegu :( ):

http://www.warhammer.prv.pl

http://udb.wb.pl/urpg/ (Vogel dzięki :) )

 

Aspekt wytycznych prac:

Muszę się porozumieć się z Sylwiuszem jeżeli chodzi o szczegóły.

Generalnie liczymy na waszą inwencję i wzorowanie się na innych grach RPG jak Thief, Baldur, Myth itd; i artworkach. Nie mamy konkretnych szkiców ani jakiejś wytyczonej ścieżki byle by się trzymało konwencji Fantasy (można nawet zerżnąc co nieco z innych systemów np. AD&D) więc jest prawie pełna dowolność ograniczona waszą wyobrażnią. Chociaż mimo wszystko postaram się wam coś podesłać (artworki).

Zlecenia na dziś o których wiem na pewno to:

1.Barman (typowy gruby choć może być i jak Luigi z Mafi)

2.Łucznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TECHNICZNIE

 

Silnik wytrzyma do mniej więcej 6000 poly na osobę.

 

Na ważnego NPCa (gadatliwego) i głównego bohatera przewidujemy około do 3000 poly.

Na sieczkę czyli resztę (zwykli przechodnie, nie ważni wrogowie) do 1000 poly.

To są wartości orienatycjne i generalnie trzeba dązyć do jak najmniej skomplikowanych postaci aczkolwiek jeżeli będzie watro można je przekroczyć.

Tylko nie chcemy aby miała wymagania minimalne AMD64 co najmniej 3GHz i np. Radeona 9800 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to wszystko tyczy się postaci bo sądzę, że to je chcecie tworzyć bo i generalnie jest to w danej chwili nasz najsłabszy punkt.

Postaci i \"szpargałki\" (np. miecze, naczynia) mogą być tworzone praktycznie w jakimkolwiek programie do 3D ale format 3DS preferowany (i to bardzo :) ).

2 główne obiekty 3D BUDYNKI nie mogą być wykonywane w MAXie z przyczyn technicznych (o więcej informacji proszę się zgłaszać do mnie przez GG).

Nie preferujemy wykonywania również w MAXiem takich rzeczy jak: krzesła, stoły czy szafy.

 

No i to co najważniejsze, żeby było najłatwiej to proponuję gotowe 3DSy wysyłać do mnie mailem a ja je już poddam odpowiedniej kompilacji do odpowiednej formy.

Postać to też jej animacja: chodu, biegu, picia, bicia i wszystkiego co ma wykonywać dana postać.

Choć zanimowaniem postaci mogę się bez problemu zająć to jak chcecie sami się tym zająć to musicie mi wysłać opisanego 3DSa z każdą klatką animacji osobno (ewentualnie scene i sam sobie wyjmę 3DSy). Przykład nazwania 1 klatki biegu bieg001.3ds

Dziękuję za uwagę i mam nadzieje, że ten post wyjaśnił troszkę techniczny aspekt tworzenia postaci [rotfl2] [winko]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkelf nic nie dostałem na GG ?? a i sam próbowałem pisać do ciebie dostałeś ??

postacie które robimy będą w grze

scenariusz jest ale bardzo ograniczony póki co

animujemy przerzucając klatkę po klatce

 

[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by aNdREa

Co do swiata Warhammera znam go calkiem niezle wiec jezeli czegos nie jestescie pewni piszcie:)

 

Spoko! Jak tylko troche sie rozluznie (sesja etc) to bede mial kilka pytan co do zasad. Tez troche pogrywalem w Warhammera z RadXem, ale chyba jednak nie opanowalismy wszystkich zasad.

PS.: zajmuje sie pisaniem oprogramowywaniem obiektow i troche architektura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za taką długą przerwę w odpowiedziach.

Willow bardzo chętnie skorzystamy z twojej pomocy bo 1 scenarzysta to za mało.

Na twoje pytania znajdziesz odpowiedź odwiedzając KL 3D i KL 2D od początku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

Sorka ze nie chcialo mi sie tego wszystkiego czytac :) ale mam takich kilka lightowych pytan :)

 

1) ilu jest grafikow ? 2d i 3d :)

2) czy sa dostarczane szkice postaci z boku z przudu itd ?

3) jak beda animowane ? bones ? czy moze cs ?

4) Skala modeli ?

5) czy musze robic wszystko co wyslecie ?

6) czy musze byc w liscie czlonkow ? np. ze jezeli czegos nie zrobie albo sie nie wyrobie czy wypadam z teamu ? bo czas bym mial gora przez miech , poltora miecha ale zawsze mogl bym pomoc :)

7) czy sa jeszcz wolne miejsca ? :D

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by KLICEK

Czesc :)

 

Sorka ze nie chcialo mi sie tego wszystkiego czytac :) ale mam takich kilka lightowych pytan :)

 

1) ilu jest grafikow ? 2d i 3d :)

2) czy sa dostarczane szkice postaci z boku z przudu itd ?

3) jak beda animowane ? bones ? czy moze cs ?

4) Skala modeli ?

5) czy musze robic wszystko co wyslecie ?

6) czy musze byc w liscie czlonkow ? np. ze jezeli czegos nie zrobie albo sie nie wyrobie czy wypadam z teamu ? bo czas bym mial gora przez miech , poltora miecha ale zawsze mogl bym pomoc :)

7) czy sa jeszcz wolne miejsca ? :D

 

pozdro :)

Przeprasza za opóźnienia w odpowiedziach.

Co to znaczy \"lightowych\" ?

1. Grafików 2D jest 2 (Andertona liczę jako grafika 2D choć ściśle współpracuje z Phantomem) a 3D ze mną jest około 6 :-)

2. NIE

3. Wysyłasz mi modele klatka poklatce w 3DSach albo ja je animuje (nie czytałeś uważnie postów)

4. Oj kurczę do Sylwiusza

5. NIE

6. NIE najwyżej potącimy ci z pensji [lol]

7. Zawszę będą :)

Procedura naboru nowego członka polega tym, że przedstawiam cię na KL 3D co oznacza, że udzielając się na forum udzielasz się już jako członek grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...a więc udało mi się nakłonić Giorgiona do współpracy...zarówno jako grafik 2D i 3D...co mnie niezmiernie cieszy...cała jego działalność będzie filtrowana przezemnie...i wszystko co Giorgione będzie miał do roboty...będzie otrzymywał odemnie :)

 

witam jeszcze raz Giorgiona na nashym pokładzie :)

 

pozdro...[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności