Skocz do zawartości

Szkice


Navara

Rekomendowane odpowiedzi

Poleciłbym Ci pojscie do jakiejs szkoly rysunku, bo widac ze z rysowaniem postaci sobie nie radzisz.Po pierwsze mocny kontur nie jest zawsze odpowiednim srodkiem do pokazania czegos.W ten sposobniszczysz rysunek.Powinnas pokazac to szrafem i odpowiednim skontrastowaniem palszczyzn twarzy.Brak tla tez niszczy rysunek bo w ten sposob nie pokazeasz perpektywy rowniez powietrznej. Manga to zupelnie inna sprawa.Zostaly do niej zastosowane inne wymiary ciala wiec wmawianie ze wychodzi Ci zawsze manga nie jest zbyt dobre.I Proporcje ciala!!!!Jesli troche popracujesz pod okiem doswiadczonego rysownika to sama zobaczysz ze inaczej trzeba do tego podejsc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rysuje dla przyjemnosci a nie dlatego zeby mnie ktos jechal ok?

Moze ty kurde znasz sie najlepiej i itd bo tak uwazasz, lecz ja rysuje bo lubie, rysuje tak jak umiem! Czy uwazasz ze jesli ktos nie umie doskonale rysowac to znaczy zeby sie za to juz nie zabieral?? Spoko po takim czyms nie bede pokazywac prac, z reszta juz przestalam, bede pokazywala je osobom bardziej..."zyczliwym" albo tym ktore przynajmniej pokaza co robie zle, a nie jada od razu....... :/

Ps : postacie rysuje dopiero 4 lata, a realistyczne dopiero od niedawna wiec moze wiecej wyrozumialosci ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie ciesze... nie dam sobie dmuchac w kasze skoro nauczycielka plastyki mowi ze dobrze rysuje i mowi mi co rysowac jeszcze to jakis duren nie bedzie mowil ze sobie z tym nie radze skoro ja to robie od dluzszego czasu :|

co do zapalu to mi go nei brak i nigdy nie zabraknie ale prace bede pokazywac osobom ktore tego beda chcialy i nie beda mialy zamiaru mnie obrazac :|

-_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem wogóle ocb. z tego co widze i czytam to Matej wcale nie napisal nic obrazliwego na temat twoich prac (no moze pozatym ze "z rysowaniem postaci sobie nie radzisz" co ofc nie jest wcale nic takim strasznym). jest wrecz przeciwnie- dał ci kilka rad i wskazówek:) wiec myśle ze nie warto sie denerwowac i obrazac na cały swiat tylko cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc. pozdrawiam i nie zniechecaj sie:)

 

ps. nigdy nie dawaj sobie dmuchac w kasze:D:D:D trzymajsie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dear navra w życiu artysty zawsze są chwile słabości i zwątpienia....ja nie raz chciałem już olać to hobby widząc ze są odemnie o niebo lepsi (a ja w tym czasie robiłem co mogłem i mi kupy wychodziły;) więc musisz też uzbroić się w tolerancje wyrozumiałość i upur a jak ktoś ci coś tam na gadał złego to olej..ale jak ci ktoś daje jakieś wskazówki to bierz je pod uwage bo moze mieć racje....

 

a tak wogule to mi babki w szkole zawsze słodziły i się od nic w końcu przez to słodzenie niczego nie nauczyłem:/ dopiero w LO troche mnie miła pani ukierunkowała bo potrafiła powiedzieć co jest skopane, poprawiła i pogadała.....(potem czasem to ja razem z nią uczyłem reszte dzieciaków z mojej klasy uczyć np perspektywy w czasie trwania lekcji:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności