Skocz do zawartości

Bones - łączenie


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego czasu zapisałem sobie model lali znanej z bitwy 3D gdzie tematem była animacja ... dobrałem się do tutoriala gdzie autor opisuje tworzenie szkieletu i ... po prostu rigowanie (o ile mi wiadomo to odpowiednie słowo do animacji modelu za pomocą szkieletu) ... no i oczywiście na bazie tutoriala zacząłem rigować co okazało się łatwiejsze niż myślałem ... przynajmniej do tego momentu na którym jestem:

 

Mam już szkielet nie będący ideałem, ale jak na pierwszy szkielet do modelu chyba mi ładnie wyszło ... autor polecił na wszystkich końcach szkieletów umieścić obiekty pomocnicze Dummy i z pomocą funkcji link powiązać Dummy z końcami kości ... co uczyniłem i ku memu zaskoczeniu końcówki szkieletu odłączyły się od szkieletu głównego! Co z tego, że ruszając Dummy rusza się wierzchołek kości jak nie jest on już powiązany ze szkieletem głównym ... albo coś schrzaniłem, albo o czymś nie wiem ... proszę o pomoc

 

Acha i jeszcze jedno ... skoro już piszę ten temat to spytam o coś, mianowicie powiedzmy, że mam dwa szkielety które chce połączyć, jak?

 

Pozdrawiam

Huter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bones jest normalnym elementem.... jeśli przez pomyłke przypiąłeś bones do dummy to rozbiłesnaturalna hierarchie kości... jesli dummy do kosci to nie powinno siez tym nic dziać..... mimo żę nie wiem po co to robić?

 

Jak chcesz połączyć 2 szkielety??? normalnie linkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bones jest normalnym elementem.... jeśli przez pomyłke przypiąłeś bones do dummy to rozbiłesnaturalna hierarchie kości... jesli dummy do kosci to nie powinno siez tym nic dziać..... mimo żę nie wiem po co to robić?

[...]

 

No, coż ... cos jeszcze poprobię ... może źle rozumiem autora ... ten tutek jest do 3 wersji maxa i jest dorbna różnica

 

[...]Jak chcesz połączyć 2 szkielety??? normalnie linkiem ;)

 

Idiota - do siebie to mówie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności