Skocz do zawartości

Model 3d silnika - poszukuje


err0r

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Wsrod Was moga byc osoby ktore maja w swoich zasobach to czego szukam i moga mi to udostepnic

 

Potrzebuje jako material referencyjny trojwymiarowy model silnika

spalinowego.

Chodzi mi o taki silnik ktory bedzie w miare dokladny i bedzie kompletny tj.

nie bedzie mu brakowalo elementow zeby dzialal. Te elementy nie musza byc

odpicowane, wazne zeby byly wszystkie lub prawie wszystkie - zebatki

przekladnie, waly itd ... :)

 

Na podstawie takiego silnika zrobie swoj model jeszcze dokladniejszy, ktory

potem wykorzystam w symulacji i animacji. Wiec jesli ktos moze wspomoc takim

materialem referencyjnym bardzo prosze o informacje i pomoc.

 

Narazie znalazlem 2 silniki na stronie 3dcafe, ale sa odwalone i brakuje im

sporo elementow.

 

Technologia (v8,v12 czy diesel ... ) silnika nie ma dla mnie znaczenia.

Moze byc tez silnik odrzutowy.

 

Pozdr.

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najlepiej model 3d ktory posluzy za referencje :). Ale innymi materialami referencyjnymi o dobrej szczegolowosci rowniez nie pogardze. Moze byc tak ze bede musial odtwarzac taki silnik z ksiazki z techn. samochodowego a nie usmiecha mi sie robienie tego bez wymiarow i na oko. Pozdr. E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jak znasz zasadę działania silnika spalinowego, to sie nie cackaj z odtwarzaniem, tylko zrób własny, o ile nie chodzi ci o zachowanie proporcji, tylko ukazanie mechanizmu. Natomiast w sytuacji, gdy chcesz odtworzyć wiernie model silnika, o go określ i... nie ma to jak podręcznik do technikum mechanicznego. Masz tam tyle referków, ze az głowa Cię rozboli z nadmiaru obfitości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie chodzi ci o zachowanie proporcji, tylko ukazanie mechanizmu. Natomiast w sytuacji, gdy chcesz odtworzyć wiernie model silnika, o go określ i... nie ma to jak podręcznik do technikum mechanicznego.

 

Wlasnie chodzi o obydwie rzeczy to jest pokazanie zasady dzialania oraz odwzorowanie detali. A jesli chodzi o ksiazke z mechanika ... wiem, ale chce uniknac tego zmudnego zajecia :/ ... wiesz sledzenie co i jak pokolei z takiej ksiazki wsrod setek elementow silnika i do tego bez dokladnych wymiarow, moze byc uporczywe i w dodatku nieprecyzyjne.

Dlatego posilkowanie sie czyms dokladnym zrobionym na potrzeby CAD czy tez 3d pomogloby mi znacznie.

Pozdr.

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności