Skocz do zawartości

Dreamscape


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

musze zrobic ladny pustynny krajobraz a slyszalem conieco o pluginie dreamscape wiec pomyslalem ze moze sie przydac ( glownie chodzi mi o stworzenie krajobrazu ). Mam takie pytanie.. a wlasciwie dwa - czy ktos sie orientuje gdzie ( lub czy ) mozna sciagnac wersje demo, trial albo cos tego typu do maxa 5? Bo sciagnalem wlasnie jedyne demo ktore znalazlem ale jest tylko do maxa 6 wiec pewnie u mnie nie odpali... Druga sprawa - moze ktos bedzie wiedzial - jak bardzo to obciaza komputer ( taki wygenerowany krajobraz ) i czy plugin wspolpracuje z vrayem? Dzieki z gory :)

 

p.s - nie wiecie na jakiej zasadzie dziala demo dreamscape'a? Czy ograniczyli mu jakies funkcje czy tez czas uzytkowania?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja mam Dreamscape na maxa 7. Wiem, że normalnie działa ze scanline, a co do innych - pojęcia nie mam.

Niewykluczone, że tez działa.

Co do obciążeń; uważaj z niebem.

Chmurki nawet niewielkie sa renderowane koooooooooszmarnie długo, dla przykladu: render chmurek o srednich ustawieniach renderował mi sie 3 dni w rozdziałce 600/800. Na wyrenderowaniu sie w thumbnailu (tym malutkim w preview w environment) potrzebowal 4 minut...

co do terenu to jest to wdzieczy program, choć nie ma takich mozliwości jak Vue. Problem z Vue jednakże polega z kolei na tym, że ma on koszmarny renderer. Można co prawda zrobic konwersję z vue na .3ds, ale wówczas nalezy się liczyć ze sceną, liczącą dziesiątki milionów trisów.

W Dreamscape masz edytor terenu, działa naprawdę ładnie, ale nałożenie na niego wszelkich zacieków i spękalin erozyjnych tez wiąże się ze znacznym obciązeniem kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu.... ktos sie bawi w archeologa widze :) Zalozylem ten watek w lipcu 2005 :p Tego demka juz nie mam..narazie nie mam czasu na robienie czegokolwiek w 3d ze wzg. na mature :/ P4VV37 -> poszukaj sobie ( tego demka ;) ) na emulu czy gdzies....powinienes cos znalezc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ja to ktos inny skorzysta napewno :) Tez nie polecam tych chmurek 3d bo komputer wysiada.... Ladnie wygladaja te zwykle nieba i takich wlasnie uzywam. Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia to polaczenie dreamscape'a z vrayem adv. ( nie pamietam ktora wersja dokadnie ). Czasami vray wywalal mi bledy podczas renderingu i w miejscu gdzie powstawal blad dawal czarny kwadrat... Dziwne bo nie bylo tam nic co mogloby powodowac taki blad.....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności