Skocz do zawartości

scena 3D: pokoik(problem pomocy!!!!!)


Foczasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...niestety jestem dosc nowym uzytkownikiem jesli chodzi o max-a...niestety nie moge sobieporadzic z kilkoma problemami copewnie widac idealnie na obrazku...mianowicie uzywam final render stage-1 a soft to 3D studio max 7.

Nie moge sobie poradzic z ustawieniami tekstury metalu dla stolika...chcialbym aby odbicia byly bardziej naturalne...przerobilem juz chyba wszsytkie tutoriale jakie udalomis ie znalezc...ale niestety niewiele mi pomogly...wciaz wychodzi mi zupelnie inaczej niz jest to pokazane w tutorialu...

Do tego dochodzi global ilumination i oswietlenie...nie moge tego ustawic odpowiednio..za kazdym razem wychodzi gorzej...DOSLOWNIE!!

Jesli chodzi o metal to albo odbija wszsytko jak lustro, albo nie odbija nic lub zmienia kolor wedle wlasnego uznania :/ zwykle na brazowy...myslalem ze to moze byc odbicie od podlogi do tego rozmazane...ale nie...to jest cos innego i znika dopiero gdy ustawie w teksturze self ilumiantion...ale wtedy teksturka zbyt sie swieci i nie odbija nic...

Blagam pomozcie!!!! Bo juz mam takiego nerwa ze zaraz chyba wywale kompa przez okno doslownie...

Do tego przy komputerze ATHLON 1.7+xp i 1GB DDR Ram renderuje mi taki obrazek cos kolo 2 godz...przeciez to jakas paranoja...wiem ze odbicia raytracing-u musza potrawac zanim komputer to wszystko wyliczy i przetworzy ale bez przesady...tutaj nie ma az takich odbic...chyba ze moje teksturowanie cos namieszalo....a to mozliwe...

BLAGAM WAS JESZCZE RAZ...POMOZCIE :((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie radze przesiadzac sie, bo fR ma wieksze mozliwosci jak go sie opanuje. poza tym moze vray jest protszy i szybszy, ale sam render to nie wszystko - wazne sa umiejetnosci.
w tym miejscu bym sie nie zgodził - po 1 nie jest lepszy po 2 skoro jest łatwiejszy do opanowania - jak to napisałes to dlaczego na początki zabawy z maxem ma kaleczyć sie na fr ? po 3 - miałem fr i jest wg mnie gorszy od vraya.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności