Jump to content

zamkniecie swiatla

xyrion
 Share

Recommended Posts

Witajcie to again ja. Pytanie brzmi czy da sie np zamknac swiatlo w czyms. Zalozenie:

plane, na plane jest teapot nad teapotem jest omni lub jakiekolwiek inne swiatlo, i to swiatlo jest wewnatrz zamknietego box`a, sphere cokolwiek ale zamkniete, teoretycznie swiatlo nie powinno wychodzic przez boxa a wychodzi. Czy da sie uzyskac taki efekt zeby nie wychodzilo ??.. glownie chodzi o to ze chcialbym np zeby swiatlo przelatujac przez cos ktorego kolor jest np czerwony i zeby bylo czerwone..da sie tak czy to trzeba po prostu zmienic kolor swiatla ? Troche namieszalem i do tego z fizyki nie jestem asem

oo to mi wlasnie chodzilo dziekuje ale pojawia sie nastepne pytanie.....ktory modyfikator w materials odpowiada za przezroczystosc.??? albo moze przepuszczalnosc swiatla wiecie o co chodzi...

edit:

tylko czemu 2-sided nie dziala w vraymaterial ?

rozumiem ze chcesz mnie naprowadzic na dobra droge, ale jak zrobie opacity na 0 to nadal tak samo ...bez wzgledu na to czy jest refaction czy reflection czy oba, jedynie jak jest refaction to obiekt w ktorym zamkniete jest swiatlo swieci sie ale swiatlo nie wychodzi poza zamkniety obiekt