Skocz do zawartości

zamkniecie swiatla


xyrion

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie to again ja. Pytanie brzmi czy da sie np zamknac swiatlo w czyms. Zalozenie:

plane, na plane jest teapot nad teapotem jest omni lub jakiekolwiek inne swiatlo, i to swiatlo jest wewnatrz zamknietego box`a, sphere cokolwiek ale zamkniete, teoretycznie swiatlo nie powinno wychodzic przez boxa a wychodzi. Czy da sie uzyskac taki efekt zeby nie wychodzilo ??.. glownie chodzi o to ze chcialbym np zeby swiatlo przelatujac przez cos ktorego kolor jest np czerwony i zeby bylo czerwone..da sie tak czy to trzeba po prostu zmienic kolor swiatla ? Troche namieszalem i do tego z fizyki nie jestem asem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

oo to mi wlasnie chodzilo dziekuje ale pojawia sie nastepne pytanie.....ktory modyfikator w materials odpowiada za przezroczystosc.??? albo moze przepuszczalnosc swiatla wiecie o co chodzi...

 

edit:

 

tylko czemu 2-sided nie dziala w vraymaterial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze chcesz mnie naprowadzic na dobra droge, ale jak zrobie opacity na 0 to nadal tak samo ...bez wzgledu na to czy jest refaction czy reflection czy oba, jedynie jak jest refaction to obiekt w ktorym zamkniete jest swiatlo swieci sie ale swiatlo nie wychodzi poza zamkniety obiekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności