Skocz do zawartości

flash problem z adresowaniem


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problemik, robie sobie mc w ktorym umueszczam animacje gornej czesi strony

i mam tam 3 przyciski i tu zaczyna sie problem chcialbym zeby po kliknieciu na np firma otworzyl sie mc firma znajdujacy sie na glownej listwie czasowej. mecze sie ze 3 godziny i nie moge sobie z tym poradzic. prosze o pomoc!

 

pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jestem poczatkujacym userem flasha i chce sie nauczyc sterowania animacja nie uzywajac scen, tz. chce zeby caly film znajdowal sie na glownej listwie czasowej.

 

Mam cztery mc: mc_1, mc_2 , mc_3, mc_4 w tym jeden glowny odpalajacy sie na starcie w ktorym znajdyja sie trzy buttony.

 

umiesczam kolejno mc na glownej listwie odzielajac stopami i nie wiem jak przypisac do buttona znajdujacego sie w glownym mc_1 akcje zeby odwolywal sie do glownej listwy czasowej do danej klatki i odpalal znajdujacy sie tam np mc_2.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o to, że mc2, mc3 i mc4 w pierwszej klatce mają akję

stop();

i chcesz, aby po kliknięciu na button przeszły do następnej klatki?

 

Jeżeli tak, to do tego Twojego głównego mc (rozumiem, że jest to Twój "mc1") dopisujesz akcje:

button1.onPress = function() {
  _parent.mc2.gotoAndPlay(2);
}

button2.onPress = function() {
 _parent.mc3.gotoAndPlay(2);
}
itd.

 

Oczywiście button1 i button2 to nazwa Istance Twoich buttonów.

 

Powinno zadziałać.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory strony robilem w swishmax teraz przesiadam sie flasha i normalnie szlak mnie trafia znowu problem ja sie chyba za..........ie, wszystko elegancko dziala ale tylko na tym przykladzie ze zrodla, a jak robie strone i podklejam skrypt zmieniajac nazwy na swojej stronie testuje animke to wraz nie dziala

 

czy mozna przypisywac skrypt na do tweena?

 

w zalaczniku zalanczam miejsce w ktorym prubuje wpisac scrypt

 

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: staraj się nie używać adresowania bezwzględnego (tzn. nie używaj w miarę mozliwości _root),

po drugie:

_root.topAim.firma.onPress = function() {
  _root.gotoAndPlay(51);
}

Widzę, że wszystko to znajduje się w mc "firma". Możesz to wyjaśnić, nie bardzo rozumien??

Jeżeli jest tak jak myśle, tzn . w mc "firma", to prawidłowo będzie:

this.onPress = function() {
  .....
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: staraj się nie używać adresowania bezwzględnego (tzn. nie używaj w miarę mozliwości _root),

[...]

 

 

No to ja mu tak podesłałem z przyzwyczajenia ... jakoś _root'a lubię :> ... może dla tego, że szperam we flashu od bardzo starych wersji, a w nich z adresowaniem było różnie ... co nie zmienia faktu, że co do nowszych wersji mintrill ma całkowicie racje ... przy plikach zewnętrznych bardzo się to przydaje ... bo można oszaleć przy adresacji bezwzględnej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: staraj się nie używać adresowania bezwzględnego (tzn. nie używaj w miarę mozliwości _root

 

rozumiem ze chodzi o sciezki absolut i relative, jednak nie wiem czym roznia sie od siebie moglbys mi to wytlumaczyc.

 

mam jeszcze jedno pytanko jak lepiej robic filmy flasha zrobic tak jak ja prubuje tj ladowac mc do glownej listwy, czy na glownej listwie zrobic podstawowe elementy takie jak top strony, buttony oraz to co ma sie wyswietlic na dole strony i dopiero do tego ladowac poszczegulne mc.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do adresowania to szukam arykułów traktujących o tym, bo ciężko jest mi wytłumaczyć, jeżeli nie znajdę, to spróbuję Ci wytłumaczyć, jeżeli nikt inny mnie nie uprzedzi.

 

Co do Twojego pytanie, to w sumie zależy od tego, co chcesz osiąnąć, jeżeli wszelkie elementy mają poprosu nagle się pojawić na ekranie, to prościej jest je przenieść z biblioteki do sceny. Ogólnie zależy to od tego, jak jest Tobie lepiej i łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze chodzi o sciezki absolut i relative, jednak nie wiem czym roznia sie od siebie moglbys mi to wytlumaczyc.
Jesli masz kilka zaglebionych Movie Clipow o "instance name": mc1, mc2, mc3.. to mozesz dotrzec do ostatniego z kazdego miejsca (sciezka bezwzgledna):
_root.mc1.mc2.mc3._alpha = 50;

lub wpisac w samym mc3 (sciezka wzgledna):

this._alpha = 50;

 

Obrazek pogladowy z helpa jak wyglada hierarchia:

mc_hierarchy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności