Skocz do zawartości

wglebienie w box'ie


cYnik

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Jestem raczkujacym (o ile to nie za duzo powiedziane) uzytkownykiem max'a (wiem, ze lubicie posty, ktore tak sie zaczynaja ;) ) i mam pewien dylemat.

Chodzi o boxa. Chcialbym w nim zrobic wglebienie... jakby to wytlumaczyc... O, moze podam link do jednego topica na forum, gdzie widzialem wlasnie taki efekt - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=10133&page=3&pp=10 - chodzi mi o plaszczyzne dachu, aby byla "zapadnieta" w boxa"

Myslalem, ze zrobie to za pomoca vertexow albo polygo'ow - przesuwajac kazdego recznie, ale to nie daje tekiego efektu :/

Chyba nie trzeba tworzyc jednego boxa i dalej otaczac go czteroma innymi, nieco wyzszymi, no nie?

Wiem, ze problem glupi i pewnie banalny, ale ja jak bum cyk nie moge tego rozgryzc :(

 

Bede wdzieczny za wskazowke, a najlepiej wytlumaczenie tego jak dziecku :]

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ale jednak chce poznac jak najwiecej sie da :)

juz poszukalem ta opcje (klawisz f1 - chyba sie z nim zaprzyjaznie ;) ), ale jakos nie moge wyczaic jak sie nia obsluguje... Poki co walcze :D

 

Edit - i wywalczylem ;) Zdolny jestem, nie ma co ukrywac ;)))

Dzieki chlopaki :)

Edit 2 - moje wnioski ;) - pierwszy sposob dobry kiedy ma sie wiecej polygonow, wtedy sie je zaznacza i sru w dol/gora. Drugi zas, kiedy ma sie jeden polygon. Chodzi mi tu o grubosc pozostalych "scianek". No chyba, ze cos nie do konca rozumiem...

Edit 3 - aaaa! Ale za mnie mlotek :P Mintrill - pisales o Outline, ale chyba chodzilo o Inset. Teraz to odkrylem i sposob ten stal sie moim :) Szybko, prosto i w ogole szyk :) Dziekuje slicznie po raz wtory chlopaki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to jest to inset, w każdym bądź razie chodzi o to, że na początku masz coś takiego jak po lewej na załączonym obrazku, a po zastosowaniu outline, czy cokolwiek to jest otrzymujesz coś w stylu obrazka po prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja pokazuje jak jest w przypadku Inset. 1 przed, 2 po ofkors :)

Outline wygina jeszcze boki w gore albo w dol (czy jakos tak).

[kiepska jakosc zrzutu, bo nie chcialem miejsca zajmowac wiele, kazdy wie o co chodzi]

 

pzdr

 

Edit - znowu cos pomylilem - chodzi o to, ze outline (przynajmniej u mnie :P ) powieksza albo pomniejsza polygon - cos jak Scale. A inset przedstawilem wlasnie na zalaczonym obrazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności