Skocz do zawartości

[scena] Poruszający się kawiat


Janek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w swojej prostej pracy napotkałem na pewien problem - tym problemem jest tekstura.

 

Problem polega na tym że chce kwiatkiem poruszyć tak jak by wiał wiatr niektóre płatki się podnoszą inne opadają - to wszystko brzmi prosto, ale w momencie kiedy zaczynam poruszać verteksami tekstura się sypie (wychodzą rzeczy które niepowinny)

Drzewo obiektu wygląda w ten sposób (od góry) uvw mapping, mesh smooth, editable poly.

((oczywiście można użyć jakiś modyfikatorów (takich jak np wave, bend) nad uvw maping ale to niedaje tak ciekawych efektów jak przy ręcznym przesówaniu verteksów.))

 

dożucam sam kwiatek oteksturowany i teksturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wszystko fajnie ale mnie to raczej nie pytajcie bo ja to jestem w tej kwestji początkujący - niemam zielonego pojęcia co to jest max havoc a co do morpha to muszę jakiegoś tutka poszukać bo jeszcze nieużywałem.

 

Pozatym dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w morphie i tak będziesz musiał zaniować poszczególne wychyły a jak będziesz miał uvw na wierzchu to nie pomoże, przenieś uvw map poniżej meshsmoth i zrób colaps do uvw, potem zanimuj co chcesz przy włączonej opci preserve uvw map cały czas mowa o maxie 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dzięki ale nawet machało się ok, ale mam inne pytanie bo pomyślałem że jeszcze by się przydała pod tym wszystkim trawka chce ją zrobić metodą scatter(niewiem czy dobry spelling)(najpierw morphing trawki a potem scatter chce mieć minimum 5 różnych kłowsów). Z tym że napotkałem na kolejny problem jak morphuje trawkę to ona mi się przemieszcza i za nic niewiem czemu w czym może być problem z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności