Skocz do zawartości

Cząsteczki = modele


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Jak uzyskać efekt by cząsteczki były modelami ... tzn. podstawić do cząsteczki model liścia ... itp. :) ... wiem, że to kwestia pare kliknięć ... bo sam już to kiedyś zrobiłem analizując tutorial z kasiążki z bibloteki ... no ale wiedza mi się rozmyła :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sprobuj PArray, jako emiter ustaw ten obiekt co chcesz, a w opcjach Particle Type ustaw Object Fragments...

 

Raczej nie ... dla testu postawiłem sobie mały cylinder ... i zrobiłem jak powiedziałeś ... efekt jest taki, że cząsteczki w całości tworzą ten cylinder a gdy je rozprosze jest efekt rozpadnięcia sie cylindra ... ja chce coś innego:

 

 

 

Model liścia ... każda cząsteczka jest takowym liściem w całości, a nie po kawałku ... chce sobie sypnąć z emitera na drogę strumieniem liści za pomocą cząsteczek ... tylko nie wiem jak się podstawiało model dla cząsteczki ... :( ... jeszcze raz ... jedna cząsteczka to model w całości, a nie fragment modelu!

 

 

EDYCJA:

 

 

MAM :P ... Jednak nie jest źle z moją pamięcia :P ... kluczem jest emiter PF Source ... klikamy na Patricle View i jesteśmy w domciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jako rodzaj wybierasz instanced geometry.

 

 

Wiem wiem :) ... ja tylko nie wiedziałem jak się do tego zestawu opcji dobrać ... myślałem, że każdy emiter coś takiego ma (a może ma? Przynajmniej coś w tym stylu?) ... nie wiem czemy uparłem się na super spray ... wreszcie kłade PF Source i patrze, i widzie: Patricle View ... co to? - pytam się w myślach ... klikam ... i aż polaazłem sobie zrobić herbate z radości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności