Skocz do zawartości

Przesuwanie, obracanie obiektu/ów


lipton

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjasnie na początku, że jestem przyzwyczajony do AutoCada i jego rozwiązań. W maxie mam problem w dokładnym przesuwaniu i obracaniu obiektów.

 

1. Jeżeli zaznacze obiekt to pokazuje mi sie jego gizmo, moge za pomocą myszki i odpowiednich "końcuwek" gizma przesuwać obiekt. Ale gdy obiekt jest duży np ściana budynku i chciałbym go przesunąć to gizmo jest w środku obiektu, a ja chciałbym, aby "przesunęło sie" np. do rogu ściany, bo mi tam jest potrzebne - czy to jest wykonalne - przesunięcie gizma w to miejsce co mi trzeba?

 

2. Obracanie obiektów np. ściany, chciałbym obrócić ściane o 45 stopni, ale ona obraca sie wokół swojego układu współrzędnych, a ja chciałbym ustawić środek obrotu całej ściany nie w jej środku, tylko np 170cm od niej - jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gizmo możesz przemieścić klikając na zakładke Hierachy w menu po prawej i tam klikasz Affcet Pivot Only ... oczywiście cały czas masz zaznaczony obiekt którego gizmo chcesz przemieścić ... pamiętaj jednak, że 3ds max będzie obracał obiekt względem pozycji gizma ... jeśli je ruszysz w lewy obok, będzie obracał względem boku ... ale to chyba rozwiązanie 2 pytania :] ... co do faktu przeszkadzania gizma ... klawiszami +, - możesz regulować jego wymiary, a klawiszem X wyłączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności