Skocz do zawartości

Wczytywanie danych z zewnętrznego pliku w HTML


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie tak, jak w temacie - robię stronkę w htmlu, która ma sporo podstron. Chciałbym, żeby na każdej z tych podstron była wyświetlana np. ta sama lista linków. Zmienianie po kolei każdej strony jest bardzo czasochłonne - czy jest możliwość, przy użyciu np. js importowania kawałka kodu html do statycznej strony html?? :>

...szkoda, ze html nie ma opcji include ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No niekoniecznie pływające :p - domyślam się że to jest menu Twojej stronki, więc tworzysz jeden plik z ramkami i do jednej z nich wrzucasz to menu (lub coś innego).

 

Ja uwielbiam php, ale jeżeli musisz mieć "czysty" HTML, ramki to chyba jedyne rozwiązanie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pływające odpadają, bo to syf - wraz z dynamiczną zmianą wielkości odnośników musiałbym automatycznie zmieniać na każdej stronie wielkość pływającej.

 

edit: no dobrze, znalazłem skrypt dopasowujący automatycznie pływającą do wielkości wyświetlanych danych, ale dalej nie jest co do tego przekonany - wolałbym jakiś skrypt w js, albo jakieś inne rozwiązanie :)

 

edit2: Orientuje się ktoś na ile sprawnie działający jest hosting na http://ygreg.com/hosting/cennik.php ?? 300MB za 190 zł rocznie ze wszystkim co potrzeba to chyba nie jest zastraszająco dużo? Może ktoś ma coś tańszego i sprawnie działającego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności