Skocz do zawartości

Flash 8.0 + 3ds max


Gość sator

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, czy istnieje morzliwosc polaczenia flash-a i 3ds max-a, chcialbym zrobic projekt multimedialny polegajacy na prezentacji pewnej firmy... wlasciwie ma byc to szkolenie odtwarzane na dvd (stacjonarnym), wygladac ma to tak ze na poczatku bedzie menu z informacja o firmie, przycisk PLAY i zacznie sie prezentacja... , chcialbym zeby polegala ona na tym ze zrobie postac w 3 ds maxie i bedzie ona czytala text zamieszczony na tych slajdach ktore beda co jakis czas sie zmienialy... chcialbym zeby pokazywala reka ten text ktory czyta i chodzila sobie troszke po ekranie telewizora... prosil bym o wasze opinie na temat tego pomyslu i propozycje jak mozna to stworzyc....

 

serdecznie pozdrawiam

 

Sebastian Grzesik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to w flashu 8 mozna prezentacje robic? o_O trzeba sobie to zalatwic^^

 

 

nie, porporstu klatka po klatce robie prezentacje w nim i pozniej exportuje do .avi

 

moglbys podac jakies tutoriale nalepiej polskie ew. ang do tego programu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy istnieje morzliwosc polaczenia flash-a i 3ds max-a, chcialbym zrobic projekt multimedialny polegajacy na prezentacji pewnej firmy... wlasciwie ma byc to szkolenie odtwarzane na dvd (stacjonarnym), wygladac ma to tak ze na poczatku bedzie menu z informacja o firmie, przycisk PLAY i zacznie sie prezentacja... , chcialbym zeby polegala ona na tym ze zrobie postac w 3 ds maxie i bedzie ona czytala text zamieszczony na tych slajdach ktore beda co jakis czas sie zmienialy... chcialbym zeby pokazywala reka ten text ktory czyta i chodzila sobie troszke po ekranie telewizora... prosil bym o wasze opinie na temat tego pomyslu i propozycje jak mozna to stworzyc....

 

serdecznie pozdrawiam

 

Sebastian Grzesik

 

 

 

Nie ma najmniejszego problemu ... grafike (animacje) renderujesz klatka po klatce do pliku typu, no ja polecam PNG ... i wsadzasz do mc ... no i teraz AS'em panujesz nad zawarością mc ... robisz co chcesz i nic cie nie powstrzyma!!!! - no dobra - przesadziłem :P

 

to w flashu 8 mozna prezentacje robic? o_O trzeba sobie to zalatwic^^

 

niewiem jak to jest w tej 8 ale w flashmx sluzyl do tego Swift 3D http://www.erain.com/

 

Macromedia Flash MX 2004 dysponuje już specjalną funkcją do tworzenia prezentacji: "presentation" ... tak więc wątpie by Flash 8.0 nie posiadał tej funkcji ...

 

Co do Swifta ... może on zapisywać jako swf co jest jego zaletą ... takie grafiki mniej zajmują... ale maxiu z pluginem Illustrate (nie wiem czy poprawnie podałem nazwe pluginu) też może ... Ale jak to ma być na płycie CD to chyba spooooooooro miejsca masz :] ... no i o ile mi wiadomo Swift to osbny program który zapisując jako swf nadje możliwość odczytu pliku przez flasha ... to chyba z każdą wersją zadziała ... no chyba, że coś się zmieniło w tych plikach z przybyciem coraz to nowszych flashów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń prezentacje można było robić tez w poprzednich wersjach, przecież między innymi to tego słuzy...

Sator co do pomysłu, to 'masło maślane'. Tekst wyświetlany na ekranie i jednocześnie czytany i to przez postać 3d juz budzi wątpliwości, no ale dobra, moze jakoś z tego wybrniesz. Ale chyba lepiej było by żywą postać nakręcić. A ten pomysł z wodzeniem palcem po tekscie, to już przesada gruba - bedzie kabaret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj plasmy - do tego przecież jest. Coprawda v.1 nie była zbyt rozbudowana, ale chyba jest v2, więc nie zaszkodzi spróbować :) To naprawdę POTĘŻNE narzędzie, a zainteresowanie nim jakieś takie malutkie ;) Szkoda tylko, że nie jest w pełni zintegrowana z flashem... hehe, może jak Macromedia (w tej chwili już chyba przyszywana córka Adobe) przejmie Discreeta to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojne morzesz sie pokusic o animacje video zapisac render postaci do quick time

i wrzucic to do flash video, dodatkowo morzesz pobawic sie kanalem aplha w wersi 8 flasha jest to dosyc dobrze rozbudowane dodatkowo flash 8 a dokladnie flash player 8

ma w porownaniu z 7 poprawiona dosyc znacznie szybkosc renderingu

 

a skoro robisz projekt na dvd to wielkosc pliku nie ma znaczenia

 

przyklad flash video http://kedar.skawina.com.pl/pliki/alpha_channel.html

na moje oko efekt zywcem wyjety z after effects.

 

morzliwosci sa ogromne i nie zzera tak procesora

 

pozdr..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy - no tak, mój błąd :p

wracając do tematu - plasma ma flashowy renderer, jeśli na tym Ci zależy, a interfejs jest żywcem wyjęty z maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest v.1.5 napewno, a że nie będzie to, niestety, wiem - osobiście uważam, że szkoda, bo to fajne narzędzie (skazane na komercyjną klapę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności