Skocz do zawartości

Intel PentiumD Dual Core 64bit i 3dstudioMAX


Gość vj_ginn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Przeszukałem i nie znalazłem u was żadnej informacji na temat procesorów dwurdzeniowych.

Zamówiłem nową maszynę która ma na pokładzie procesor Pentium4 D 2,8gb (2mb cache). Jest to dwurdzeniowiec (2 rdzenie po 2,8gb i każdy ma 1mb cache) i oczywiście 64bit.

Duża jak dla mnie przesiadka i chciałem was spytać czy aby wykorzystywać w pełni tą technologię musze:

1. zainstalować windowsa xp pro x64 [czy na zwykłym xp będzie wykorzystywał 64bit)

2. czy zwykły 3dstudio max 6 (7 chyba ominąłem jakoś) będzie wykorzystywał dwurdzeniową technologię (czytałem gdzieś w testach że ma wtedy naprawde wydajne osiągi - jeden rdzeń liczy geometrię mapping itp.. a drugi np. oświetlenie sceny)

 

Proszę o pomoc.. w miarę możliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. skoro system xp jest systemem 32bitowym to jak wpelni ma wykorzystac procka 64bitowego.

2.wydajnosc musi wzrosnac ale niema podzialu ze tu liczy to a tam to :). a i max niejest softem 64 bitowym(i pewnie dlugo nie bedzie :) ) wiec nielicz ze wykorzystasz te dodatkowe 32bity chyba ze masz standalone'a mentalray 64bitowego ale wydaje go alias i niemam pojecia czy jest tam biblioteka mi dla maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście system 64 bitowy z pewnością będzie lepszy niż 32 jednak tutaj mamy do czynienia jeszcze z programem 32bitowym (max), który niestety nie wykorzysta 64 bitów jednak system nie będzie już go tak spowalniał (każdy nowo otwarty proces nie będzie już taką przeszkodą) poza tym dwa rdzenie też będą wykorzystane przez system z rodziny nt (czyli xp) gdzięki temu jakoś poradzi sobie z dzieleniem zasobów, jedanak nie wiem czy jest możliwość z tak szczegółowym dzieleniem zasobów, żeby jeden rdzeń liczył geometrię a drugi światła. Raczej nie bo jak policzyć światło skoro nie wiadomo jak ma wyglądać geometria? Raczej wygląda to w taki sposób, że poszczególne części programu są puszczane na kolejne rdzenie nie czekając na efekt działania poprzednika. Inną sprawą jest już obliczanie obrazka (rendering) w silnikach operujących na fragmentach obrazu jak Vray gdzie poszczególne kwadraty mogą być obliczane przez inne rdzenie po wcześniejszym skompilowaniu geometri czy światła.

To chyba tyle jak coś nie jest zrozumiałe to pisz:D

edit: Bzyku szybciej piszesz odemnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie spieszyłbym się zbytnio z 64bitowym WinXP. Wciąż stwarza więcej problemów niż rozwiązuje. Będziesz potrzebował sterowników 64-bit, niby są, ale bardzo dużo z nich ma ciągle status beta. Może się nagle okazać, że nie będzie sprawnego sterownika do jakiegoś urządzenia. Nie chcę Cię jakoś odstraszać, w końcu prędzej czy później trzeba będzie przebrnąć przez taką przesiadkę, ale dobrze być po prostu świadomym ewentualnych niedogodności i zawczasu przygotować sobie komplet sterów i softu. No i będziesz też potrzebował 64 bitowego antywirusa, których to też nie ma jeszcze zbyt wiele (jest chyba NOD 64bit). A najgorsze jest to, że tak właściwie to nie uświadczysz żadnego wzrostu szybkości. Poczekaj może troszkę aż będzie więcej aplikacji wykorzystujących 64 bity.

 

Natomiast 2 rdzenie to jak najbardziej użyteczny wynalazek, z którego max potrafi zrobić doskonały użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uświadczenie prędkości jednak będzie chociażby z powodu zarządzania komputerem przez system (jak wyżej pisałem) a antywirus 32 bit też będzie działał. Tylko (a w zasadzia najważniejsze) sterowniki muszą być specjalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

dzieki wam za rady.

Zainstalowalem wczoraj windows xp pro x64.. powiem wam tak.. chodzi jak zyleta.. ale faktycznie sporo rzeczy sie sypie.. nawet stery cos nie halo od plyty glownej (chociaz na plycie gigabyte sa stery pod x64 i 2003)

no ale odpalam sobie 3dstudio maxa 5 (gdzies mi 7 wcielo) no i cak cak cak.. 3 sekundy jest.. chwila lagu.. lacznie 5 sekund..

mowie sobie extra (na duronie 1400 ktorego mialem wczesniej to bylo kolo minuty :D )

no i wczytuje taki standardowy tutorial (raczej co nowego w maxie) radiocity.. napewno kojarzycie.. taka galeria :D

nic nie zmieniam.. biore render.. i czekam... kolo 15 sekund i jest

troszke mnie to zbilo z tropu :D

autentycznie teraz dopiero bede mogl sie bawic jakimis zaawansowanymi opcjami swiatla.. wczesniej to wymiekalem przez predkosc liczenia.

 

faktycznie zainstaluje 32bitowa platforme.. i poczekam.. no ale chyba dobrze ze juz mam kompa 64. a dwa rdzenie.. to chyba przez to wogole nie czuc zadnych zachaczen systemu (odpalam naraz programy.. taki tesci.. dreamweaver.. flash i photoshop.. winamp .. tlen... total commander.. i o dziwo.. 20 sekund i sie wladowaly wszystkie i dysk nic nie mieli juz)

 

jestem troszke w szoku.. bo nie spodziewalem sie takiego kopa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności