Skocz do zawartości

Jak zainstalować dysk SATA??


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie - mam dysk WD 250 GB na SATA 1 i system mi go wykrywa, ale gdy próbuję zainstalować windę to wyskakuje komunikat, że nie ma dysku :/ Co jest grane?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

po pierwsze jakiego windowsa chcesz zainstalowac?

po drugie musisz sciagnac ze strony producenta driver do obslugi duzych dyskow bo win 2k obsluguje tylko do 137GB, a win XP... wiecej ale nie wiem ile

 

 

a moze po prostu trzeba zadzwonic do ORTIS (firma ktora montuje i produkuje windy) i z nimi pogadac ze ktos ukradl im dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh, win xp sp 1 - ze strony producenta dysku, czy płyty głównej?? :> Ściagam jush wszystko, co bootowalne z dyskietki, bo chcę dzisiaj uruchomić to ustrojstwo ;)

 

edit: a na domiar złego zapomniałem kupić kabla zasilającego i żeby podłaczyć monitor do drugiego kompa muszę wyłączać z pierwszego, LOL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zainstalować system na dysk SATA potrzebujesz wgrać najpierw sterownik do niego (dostępny na stronie producenta płyty głównej), ponieważ na płycie z Windows`em go nie ma.

 

ps. instalacja sterownika następuje przed główną instalacją systemu (trzeba nacisnąć jakiś "F-" i wgrać go z dyskietki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak mówi greg, uruchamisz instalke win xp lub 2000 i na samym początku przy kopiowaniu przez instalatora plikow potrzebnych do instalacji pojawia sie przez chwilę info ze jezeli chcesz zainstalować RAID lub costam innej firmy wcisnij F6 (chyba), wciskasz i ladujesz drivery do SATA z dyskietki.

 

edit: musisz chyba podpiąć dodatkowo stary dysk bo inaczej nie wystartuje instalka windy jeżeli plyta nie widzi dysku (ja tak przynajmniej mialem). na pocieszenie powiem tylko ze robi sie to tylko raz, przy każdej następnej instalce win dysk juz jest "widzialny" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: musisz chyba podpiąć dodatkowo stary dysk bo inaczej nie wystartuje instalka windy jeżeli plyta nie widzi dysku (ja tak przynajmniej mialem).
Nie trzeba, samodzielny dysk SATA wystarczy (wiem, bo sam tak instalowałem :) )

 

na pocieszenie powiem tylko ze robi sie to tylko raz, przy każdej następnej instalce win dysk juz jest "widzialny" :)
Nie przy formacie, wtedy znów wymagana jest 'magiczna dyskietka'. (U mnie 2. instalacja na "goły" dysk potrzebowała sterownika).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, samodzielny dysk SATA wystarczy (wiem, bo sam tak instalowałem :) )

możliwe, zawsze coś spier... ;)

u mnie nie chciala wystartować

 

Nie przy formacie, wtedy znów wymagana jest 'magiczna dyskietka'. (U mnie 2. instalacja na "goły" dysk potrzebowała sterownika).

wystarczy podczas instalacji windy usunąć>utworzyć partycję i dać potem format (podczas instalacji) i nie trzeba ponownie instalowąć sterowników do SATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podczas instalacji windy usunąć>utworzyć partycję i dać potem format (podczas instalacji) i nie trzeba ponownie instalowąć sterowników do SATA.
Od czasu XP`ka tylko w ten sposób formatuję dysk ;D, ale zrobiłem tak i musiałem zainstalować sterowniki do SATA ponownie, bo inaczej proces instalacyjny nie chciał ruszyć :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że winda startuje, kopiuje swoje pliki na dysk, a później mi wyskakuje, że dysku nie idzi :/

Poległem dzisiaj o 4:00, ale teraz znowu wracam do walki - zassałem sterowniki ze strony Gigabyte'a i zobaczymy co z tego będzie.

Btw. mam takie pytanko - przy instalce Windy, gdy jest napisane, że mam wcisnąć F6 aby zainstalować sterowniki i nnego producenta, czy od razu wyskakuje okienko z mozliwością?? Bo u mnie jest tak, ze wcisnę f6 i dopiero po jakimś czasie okienko, że mogę zainstalować zewnętrzne drivery (mam xp i xp+sp1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś spie..., witaj w klubie ;)
Możliwe, ale nie chce mi się teraz tego sprawdzać ;)

mam takie pytanko - przy instalce Windy, gdy jest napisane, że mam wcisnąć F6 aby zainstalować sterowniki i nnego producenta, czy od razu wyskakuje okienko z mozliwością?? Bo u mnie jest tak, ze wcisnę f6 i dopiero po jakimś czasie okienko, że mogę zainstalować zewnętrzne drivery (mam xp i xp+sp1)
dopiero po jakimś czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... chyba zawiozę go do serwisu :/ Nie jestem w stanie postawić na tym dysku Windy - mam najnowsze sterowniki Gigabyte do SATA, które ładuję podczas instalki Win, a gdy przychodzi do instalacji na dysku to wyskakuje mi, że nie wykrywa dysku.

Włożyłem też dysk ze starego kompa (tj. tego), ale system mi z niego nie wstaje - najprawdopodobniej dlatego, że płytki są na różnych chipsetach i wogóle konfiguracja jest zupełnie odmienna....

Hmm... tak mnei zastanawiam - jest jakiś programik dosowy (taki, zeby utworzył bootowalną dyskietkę, albo CD), któr sprawdzi mi, czy dysk jest sprawny?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg_jg - problem w tym, że nie mam żadnego kolegi z płytką obsługującą SATA :( Jakby nie patrzeć to w dalszym ciągu mało opłacalny interes

 

Szeryf - przeglądam, przeglądam, ale nie mogę znaleźć niczego, czego bym nie próbował.. Odnośnie sterowników rAID - ładuję najnowsze gigabyte'a, ale to nic nie daje. gdy uruchamiam system mogę konfigurować RAID - wyskakuje mi wtedy info, że znajduje physical drive, ale nie mogę utworzyć żadnego Logical disk, z wyjątkiem JBOD.. no i lipa..

Hmm... tak się zastanawiam - mam 512 MB przenośnej pamięci na USB, może można załadować w nią jakiś pack, który uzupełni wszystko, czego brakuje?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po problemie - jak zwykle zawiniły sterowniki... no i ja ;) a płytce były odpowiednie sterowniki, tylko mój stary Win XP ich nie otwierał i nie dało się utworzyć dyskietki startowej... Na innym kompie otworzyło się i poszło :)

Właśnie formatuję 3cią partycję 50 GB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności