Skocz do zawartości

Vray


Shakar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące vray'a. Jestem całkiem zielony jezeli chodzi o ten plugin wiec prosze o wyrozumiałosc. Jak zrobic zeby vrayem zrenderowac np. efekt odbicia od tekstury czyli reflection bo mam np czajnik i plane na plane daje gdzies tak 50-reflection a kiedy mi sie renderuje to wychodzi czarny kolor tylko i zadnego odbicia nie ma. help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

50 reflection? A gdzie Ty to wpisujesz?

 

Na odbicia jest kilka sposobów...

1. Materiał VRayMtl: w Basic parameters w Reflection wrzucasz kolor inny niż czarny. Czarny nie odbija wcale, biały najmocniej.

Zamiat koloru możesz kliknąć na tym małym kwadracie obok pola koloru i wybrać mapę fallof.

2. Materiał Standard: w zakładce Maps w slot Reflection wrzucasz mapę VRayMap i upewniasz się, że kropka jest przy napisie Reflect.

3. Jest jeszcze materiał Raytace, ale osobiście do VRaya go nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki sprawdzilem a jak to sie ma z jakimis texturami bo kiepsko mi to wychodzi

sprawa wyglada tak ze mam fajna teksturke swietnie oswietlona w vrayu i dopuki nie dodam efektu odbicia wyglada ok. A mi chodzi o to zeby wszystko zostalo tak samo a jedynym dodanym aspektem bylo kontrolowane odbicie przestrzeni w tej teksturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności