Skocz do zawartości

No nie wiem jak to machnąć...


marq

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie... takie mam pytanko. Normalnie robię grafikę rastr. w programie photoshop. Chcę zrobić tak, żeby element (kształt) zrobiony w phsp załadować do maxa jako poly, albo mesh. Pewni erobi się to bardzo prosto, ale nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

aha... ale widziałęm kiedys cos takiego: to był obrazek w bitmapie, był na nim biały liść na czarnym tle.

hm... hyba, że po to żeby go odrysować łatwo w maxie :/.

ok... trudno.. Ale powinni coś takiego zrobić:].

 

Odrazu zapytam... z kąd można sobie ściągnąć za darmo pełną wersję V-Raya (nie ważne jaką). Bo zdaje się, że trzeba coś rejestrować albo kupować jakieś licencje.

Albo może ktoś mógłby mi to wysłać na e-maila? :]. Już się tego oszukałem jak głupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liść i czarne tło to materiał, nakładany na plana (prostokąt). W miejscu gdzie występuje w bitmapie kolor czarny obiekt jest całkowicie przezroczysty czym jaśniejszy tym mniej przezroczysty (lub odrotnie nigdy nie pamiętam). Oczywiście bitmapa musi być załadowana do slotu opacity lub jak takowego niema to do refraction. Tylko jak nie pracujesz w 3ds to pewnie i tak niewiele z tego zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie uda, ale mozesz uzyc modyfikatora displace i convertowac pozniej do poly, ale czy zachowa ksztalt to nie obiecuje.

 

Co do vray, to na ich stronie znajdziesz wersje free, niestety ma ona ograniczenie w rozdzielczosci. Pelna wersja po zakupie licencji. Piractwo w Polsce jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności