Skocz do zawartości

zasilanie....


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie nie dokońca z wiazane z 3d max otuż mam zasilacz q-tec 500 w ma jeden duzy wiatrak na "spodzie" i teraz czy ten wiatrak powinien być skierowany na dół czy do góry z tym że na górze nie ma wiele miejsca może z 5 cm miedzy obódową a wiatrakiem narazie zamocowałem go wiatrakiem do dołu ale wszystki naklejki sa dogóry nogami boje sie że jeśli nie powinien w ten sposub być zamocowany to łozyska sie zuzyją możę ktoś mi poradzić ..????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli zasilacz ma dwa wentylatory, to jeden z nich powinien wdmuchiwać powietrze do zasilacza, a kolejny wydmuchiwać je na zewnątrz obudowy. Dwa wentylatory ułatwiają (nieznacznie, ale zawsze) cyrkulację powietrza, która powinna wyglądać tak na załączonym obrazku.

Ten wentylator, który masz w zasilaczu powinien być mniej więcej nad procesorem i jego coolerem. Wtedy tłoczy to nagrzane powietrze do zasiłki, a następnie poza obudowę.

 

zasilanie2so.jpg

 

Ponadto chyba nie da się zmontować zasilacza odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wentylator jest jeden ale duży jest na górze tzn teraz na dole :) i on zasysa powietrze ze srodka i wydmuchuje na zewnatrz no logika wskazuje ze naklejki nie powinny byc do góry nogami ale... esli wiatrak bedzie u góry to bedzie mała przestrzen miedzy wiatrakiem a góra obudowy to jest ten zasilacz http://1klik.pl/sklep/Zasilacze_do_obudow_ATX_mATX/Zasilacz_Q_TEC_ATX_500W_BIGFAN_LN_PFC_13981/c61/p207133/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak ma byc u dolu. Z reszta o ile wiem inaczej nawet nie da sie go zamocowac. Ja mam chiefteka z jednym 12cm wiatrakiem ktory zasysa powietrze z pod zasilacza i wydmuchuje je z tylu obudowy. Generalnie wszystko dziala tak jak na obrazku ktory zamiescil mintrill.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności