Skocz do zawartości

Photon Mapping (pytanie)


MonsterDream

Rekomendowane odpowiedzi

Troche tu napisze więc: Na początku mówie odrazu że dopiero poznaje vray i "studiuję" pomoc na spot3d.com .Wszystko tam po angielsku więc w moim przypadku nie wszystko zrozumiałe. No przeczytałem o Photon Mapping i zrobiłem tutka do tego. Pierw będę zadawał pytanie a poniżej będę pisał co ja o tym myśle i prosiłbym bardzo żebyście poprawili moją myśl. A więc:

 

1.1 Ogólnie do czego służy Photon Mapping tzn w jakiś sytuacjach najlepiej randerować w ten sposób.

1.2 Mi się "wydaje" że służy to do randerowania obiektów zamkniętych oświetlonych światłem vray.

 

2.1 Czy pierw należy randerować scene Photon Mapping w Primary bounces/GI engine i w Secondary bounces...... A potem zmienić w Primary Bounces zmienić na Irradiance Map

2.2 No tego nie rozumiem, ale to wynika z tutoriala.

 

3.1 W Global photon map są wartości Search Dist i Max Density. Czy wartości są takie że im większe pomieszczenie tym wartości mniejsze i na odwrót ???

3.2 No to również wynika z tutoriala ale wydaje mi się że to nie reguła......

 

Łatwiej będzie mi to zrozumieć jak napiszecie na jakich przykładach randerować w ten sposób i gdy jakie efekty chcę osiągnąć. No to na tyle. Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi i pomoc.

 

PS. Działa wam 2 tutorial z ich strony "Rendering a walk-through animation", mi wyskakuje błąd typu "c:\Tisho\Tutorials\VRay Fly -trought animation does not exist -- abording rander" Dziwne inne działają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1.2 - tak

 

2.1 - to jedna z technik doswietlania wnetrza gdy wynik wydaje sie za ciemny , tez skuteczna

 

3.1 - search radius to promien w jakim vray bedzie szukal fotonów ktore połączy w calosc a density to ile fotonów zostanie zachowanych w tym obszarze search radius po przeliczeniu fotonmapy , zalezy co chcesz uzyskac , pomysl , gdy masz duzy search radius fotonmapa bedize sporo rozmyta , jakosc p otym moze byc calkiem fajna i przydatna irradiancemapie w dalszym obliczaniu ale jak sie przesadzi to mozesz sie pozegnac na kilka dni z kompem ;] poexperymentuj , przeliczaj samą foton mape i obserwuj jak sie układają fotony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, sorry za OT ale muszę to powiedzieć.

 

Shade - możesz być wzorem dla wielu forumowiczów jeśli chodzi o zadawanie pytań na forum.

"studiuję" pomoc na spot3d.com

 

To jest odpowiednie podejście: przeanalizowanie helpa, własne przemyślenia, a gdy czegoś się nie rozumie zadanie pytania na forum.

 

Wielu userów robi niestety tak:

"Cześć jestem nowy i powiedzcie mi co to jest, kiedy używać, jak używać, jak włączyć i jak ustawić photon mapping? Kompletnie nie umiem angielskiego, i wogóle nie chce mi się szukać, bo tu mi napewno wszystko wyjaśnicie."

Jeszcze raz gratuluje podejścia do tematu.

 

EOOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no już chyba zrozumiałem o co w tym biega, potestuje u siebie, postaram się uzyskać tak jak na rysunku z prawidłowym efektem i jakoś będzie dobrze ;] Zrobiłem model odtwarzacza MP3 i musze go jakoś po ludzku wyranderować i oteksturować. Przeczytam kolejnego helpa i zrobie tutka, jeżeli będę miał wątpliwości to będzie podobny wątek do tego, tyle że o kolejne opcje :) Dzięki za pomoc

 

 

AAAA Zapomniałem spytać czy działa wam 2 tutorial z ich strony "Rendering a walk-through animation", mi wyskakuje błąd typu "c:\Tisho\Tutorials\VRay Fly -trought animation does not exist -- abording rander" Dziwne inne działają.... Tylko ja mam taki problem czy wy również mieliście bo oczywiście już zrobiliście to pewnie jakiś czas temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności