Skocz do zawartości

nadruk na koszulce


mentaller

Rekomendowane odpowiedzi

na wstepie chcę powiedzieć, że nie wiem czy z tym pytaniem trafiłem w dobry dział.

 

chodzi mi mianowicie o przygotowanie koszulki z własnorecznie przygotowanym nadrukiem. wiem, że mogę taką zamówić przez net, ale za taką cenę to ja wolę kupić sobie coś innego ;]. czy jest możliwość wykonania tego na terenie krakowa (moje miasto) za jakieś rozsądne pieniadze?

jakie wymagania odnośnie pliku z nadrukiem (ilość kolorów,rozdziałka) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mentaller -> w tym co tu podał illy jest FOLIA FLOCK. Jeśli dobrze kojarzę ten materiał to jest to bardzo trwały i dobry sposób na zrobienie wzoru na koszulce.

 

Jeśli masz kogoś znajomego w agencji reklamowej (wyklejanie banerów, reklam, pylonów itd) albo po prostu dostęp do plotera to zrobienie takiego czegoś w zakresie domowym to pestka.

 

Idziesz do sklepu gdzie można kupić taką folię (zapytać się w agencji ;) ) i kupujesz odpowiednią ilość takiej folii, tniesz na ploterze (wektor dostarczasz) i w domu sobie prasujesz (przez papier czy jakąś tkaninę).

 

Folia ta jest na specjalnym podkładzie, tak, że ploter potnie folię, a podkład łatwo po naprasowaniu odejdzie. Przed naprasowaniem wystarczy usunąć z podkładu tą część folii, która nie może się znaleźć na koszulce.

 

Niestety jest duże ograniczenie kolorystyczne, a jeśli już to trudno nanieść więcej niż jedno kolor w to samo miejsce. Może kaszanka wyjść.

 

Na nadruk.pl była też mowa o TERMOSUBLIMACJI. Też można kupić takie specjalne arkusze do zrobienia takiego nadruku w domku posiadając tylko drukarkę.

 

Jeśli byś miał problem z dostaniem takich materiałów to wal śmiało do mnie na GG :) Akurat obok mojego miejsca zamieszkania jest taki sklep, który też prowadzi sprzedarz detaliczną (zarówno folii jak i arkuszy do termosublimacji). Może coś poradzimy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru termosublimacja to nie nadruk na zwyklej drukarce tylko ze specjalnej folii trojkolorowej malo kto ma takie drukarki do takich nadruków, nakladane sa 3 kolory osobno potem jeszcze warstwa laminacyjna na to ... :)

 

Tweety ja mam drukarke pigmentowa w firmie ale do A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedyś sie tym bawiłem. mozesz iść do sklepu lastycznego i kupić farbe do tkanin jezeli nie wybiezesz tej najtańszej to moje koszulki mają już po 4 lata i się trzymają zdolności malarskich tez mieć nie musisz bo sobie mozesz za pomocą szablonów. A potem gąbką przelecisz mozesz nawet robić bez problemu gradienty. Jak cos to wal gg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności