Skocz do zawartości

obiekty 2d-cwiczenie wyobrazni(+ 3 szkice)


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

siema o to kolejna pracka a zarazem 1 z cyklu cwiczenie wyobrazni...praca zostala zadana na lekcji dokonczylem ja w domu a tematem byly bryly i to jak one wzajemnie na siebie odzialowuja np poprzez cienie...:)...praca wykonan na formacie a2 ...w czasie okolo 3-4 godzin:)

 

komentarze mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie chce zakladac nowego watku wiec dorzucam tu jeszcze kilka starych prac ktore znalazlem gdzies na dysku...nie zafajne ale nie odrazu krakow zbudowano...oczywiscie moja ulubiona tematyka czyli auta...

 

ps...3 pracy sie wstydze ale kazdy miewa gorsze dni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam za napastliwy ton ale mna "trząsnęło" jak zobaczylem lekko sknocona perspektywe.

 

Nie wiem co to za kurs ale jesli cos zwiazanego z architektura to pierwsza rzecz jakiej powinni cie nauczyc to zeby nigdy nie umieszczac dwoch punktow zbiegu na kartce. Jeden na kartce drugi poza nia. W ten sposob mozna uniknac rysowania katow ostrych na pierwszym planie. Ludzka glowa jest tak skonstruowana ze oczy nigdy nie zobacza obu punktow zbiegu - tak widzi ryba :) Poza tym powinno sie tez unikac doprowadzania obiektow do samego punktu zbiegu, bo to zle wyglada. Jak chcesz cwiczyc oddzialywanie na siebie bryl przez cienie to po pierwsze wymysl jakas kompozycje z tych bryl, poobracaj je troche ( nie wszystkie musza do tych samych punktow zbiegu schodzic )a potem wymysl jakies fajne oswietlenie ( sztuczne lub naturalne wysoko nisko polozone itd - dla cwiczen raczej jedno zrodlo ) i potem zasuwaj z konstruowaniem cienia itd. Tak mozna sie czegos nauczyc a nie robiac inne cieniowanie ( nie zawsze majace sens ) dla kazdej bryly oddzielnie. Kula zawsze rzuca eliptyczny cien w zaleznosci od rodzaju swiatla mniej lub bardziej wydluzony a piramidka trojkatny :)

 

Samochodziki ladne nawet. Nie wiem czy to taki pomysl na nie ale ich kola nie maja grubosci.

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do tych cieni to thirdeye to swieta racja ...jesli chodzi o kolo to rzuca cien owalny zle to zrobilem...ale co do trojkata to sie w pewnym sensie nie zgodze gdyz w tym ustwaieniu swiatla cien powinien sie bardzo wolno zwezac od lewej strony trojkata gdzie akurat nachodzi cien z prostopadloscianow...no ale to juz inna kwestia...nie chodze na zadna architekture wiec nie musze znac wszytkich zalozen perpsektywicznych tego typu...:)...w sumie zadanie to mialo polegac na narysowaniu kuli szescianu i np walca jako martwej natury a ze taka tematyka wydala mi sie nudna to cos tego typu stworzylem:)...dzieki za slowa krytyki

 

ps...a co do tyc kol to pisalem ze 3 rysunku sie wstydze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodze na zadna architekture wiec nie musze znac wszytkich zalozen perpsektywicznych tego typu...:)

 

Hmm, jak chcesz cokolwiek rysowac to powinienes, bo te wszystkie zalozenia rzadza tym co widzisz i co chcesz przedstawiac na rysunku. Niezaleznie od tego czy bedziesz chcial narysowac czlowieka, jablko czy samochod - zawsze bedzie ci potrzebna znajomosc i swiadomosc pewnych zasad - nawet jesli zamierzasz je lamac to zawsze lepiej robic to swiadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dolaczam sie do sugestii :]

Jak chodzilem na kurs rysunku architektonicznego to sugerowano by sciany rownolegle cienowac w ten sam sposob.

tzn przykladowo kreskami pozimymi te sciany ktore zwrocone sa na wprost obserwatora a pionowymi te obrocone pod katem...

Co do punktow zbiegu to jest ich tyle ile punktow na lini horyzontu :] czyli nieskonczenie wiele.

tyle ze trzeba wybrac, ktore z nich jakby odpowiadaja 90 stopniom w rzucie od gory. im blizej siebie ne horyzoncie tym bardziej rabia perspektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wybacz ale zgadzam sie z thirdeyem...ja rozumiem ze przerysowanie(kąt ostry na rysunku:p) czy trzeci punkt zbiegu(w pionie:p) dodają rysunkowi dynamiki, ale musisz wiedzieć że tak nie mozna i oko tego nie widzie...Nie chce ci tu walić jakis wykładów o perspektywie bo widze że nie jesteś żółtodziobem (to dzięki autkom), ale nie rub takich rzeczy z formami bo to zalatuje amatorką.

 

P.S.

na jaki właściwie chodzisz kurs?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie o to chodzi...ze to jest rysuneczek ktory tak sobie powstal przypadkiem...w szkole a co do tych zasad to ja nie chodze i nie chodzilem na zadne kursy zwiazane z architektura wiec jak to mowia czlowiek uczy sie na bledach...:)

 

ps..czemu uwazasz ze dzieki autkom...przed nimi tez rysowalem i to bardzo dlugo...w sumie pierwsze prace na tym forum to prace kiedy jeszcze aut nie rysowalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności