Skocz do zawartości

problem z teksturami w max8


symonides

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z teksturami w 3ds max8.tzn gdy w material editor wybieram teksture i wrzucam ja na sample window(to okienko z kula na ktorej widac probke tekstury) nie widac zadnej tekstury.jest tylko kolor zblizony do koloru tekstury ale bez widocznych wzorow. nie ma problemu z obiektami tzn po narzuceniu tekstury na objekt i po wcisinieciu show map in view port teksture widac .ale jak korygowac ja wczesniej kiedy jej nie widac w oknie probek>czyzbym mial cos zablokowane?nigdy nie mialem tego typu problemu z maxem6!! czy wie ktos co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a problem ten mam tylko z architectural materials

standartowe maxowe sa ok

 

 

a jeszecze jedno pytanko

wiem ze wyda sie banalne dla wiekszosci forumowiczow

jak dodac shota o ktorego poprosil mnie xeav? nie jest to lenistwo,po prostu nie wiem jak to zrobic.a skonczyly mi sie pomysly na wpisywanie hasel w wyszukiwarce.

 

a brak tekstur w oknie material edytor caly czas mi doskwiera. nie widze ich a to jest bardzo uciazliwe.chce wrzucic obraz jak to wyglada tylko dajcie mi wskazowke jak to wam pokazac.w przyszlosci rowniez bede sie mogl pochwalic jakowyms swoim dzielem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze na obiekt naloz uvwmap - jesli pomoze, to wiadomo co bylo zle.

po drugie moze masz zle zdefiniowana szczegolowosc wyswietlania tekturek w viewportach ?

po trzecie (ale raczej nie sadze) mozesz miec w edytorze materiałow blura dla bitmapy zapodanego - ale w viewporcie i tak wtedy powinienes widziec to prawidlowo.

i sprawdz jeszcze kwestie double side.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z teksturami w 3ds max8.tzn gdy w material editor wybieram teksture i wrzucam ja na sample window(to okienko z kula na ktorej widac probke tekstury) nie widac zadnej tekstury.jest tylko kolor zblizony do koloru tekstury ale bez widocznych wzorow. nie ma problemu z obiektami tzn po narzuceniu tekstury na objekt i po wcisinieciu show map in view port teksture widac .ale jak korygowac ja wczesniej kiedy jej nie widac w oknie probek>czyzbym mial cos zablokowane?nigdy nie mialem tego typu problemu z maxem6!! czy wie ktos co jest grane?

 

Witam wszystkich :-)

Mam podobny problem :(

Zainstalowalem sobie traial 3D MAX'a 8.0. Wrzucilem Architectural Material i niestety nie mam podgladu na tekstury w Material Editor oraz Material/Map Browser. Po nalozeniu materialu na obiekt i wyrenderowaniu tekstura jest widoczna (w View Image w Material Editor takze) Jest to dosc uciazliwe, poniewaz bardzo utrudnia szukanie wlasciwego materialu. Nie mam pomyslu jak rozwiazac ten problem. Reinstalacja nie pomogla :(

 

materialtb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

Mam podobny problem :(

Zainstalowalem sobie traial 3D MAX'a 8.0. Wrzucilem Architectural Material i niestety nie mam podgladu na tekstury w Material Editor oraz Material/Map Browser. Po nalozeniu materialu na obiekt i wyrenderowaniu tekstura jest widoczna (w View Image w Material Editor takze) Jest to dosc uciazliwe, poniewaz bardzo utrudnia szukanie wlasciwego materialu. Nie mam pomyslu jak rozwiazac ten problem. Reinstalacja nie pomogla :(

 

 

czesc,

ja mam to samo, gdyż zainstalowałem biblioteki tekstur z Maxa7 a prawdopodobnie max 8 inaczej je czyta, z tego co pamiętam podobny problem występował gdy do maxa 6 lub 7 wczytywano biblioteki z maxa5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jagi

To napewno jest spowodowane przez zaznaczenie opcji Use Real-World Scale. Albo ją wyłacz albo ustaw odpowiednio rozmiar textury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności