Skocz do zawartości

[Scena] domek , utkknołem, MATERIAŁY I ŚWIATŁO?


nitoprek

jak to oceniacie??  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jak to oceniacie??

    • niezły początek
      2
    • kiepsko... ale masz szanse
      10
    • nie nie zacznij od nowa
      1
    • nie nadajesz sie dotego... zabierz sie za robutki reczne
      3


Rekomendowane odpowiedzi

dobra.. przedstawiam wszem i wobec pierwszy model ktoorym bawiłem sie w 3dsm.. wiem ze wyglada tragicznie... dlatego pomóżcie... co zrobic zeby wygladało to troszke lepiej..

 

swiatłojakie jest to direct i GI, wszystko zrobione w AutoCadzie (a wiem e model ubogi ale miał byc jak najprostrzy do cwiczenia) a renderowane Vray'em...

 

help... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dach całkiem do bani: elementy w szczycie robi sie innym materiałem (najczesciej drewno albo blacha, mozna tez dac dachowki szczytowe. Przydalaby sie obróbka blacharska komina, gąsiory. Rynny za cienkie, bez uchwytów i rynna pozioma zamontowana za nisko (ok. 1/3 szerokosci wiatrownicy od gory). Rynna przy ziemi konczy sie za wysoko. Podsufitka tez powinna byc innym materialem niz dachowka. Troche za duza tekstura na scianie. Poddasze jakies niskie wyszło (okna wychodzą ci na poziomie podłogi). Ogólnie nie najgorzej. Popracuj nad materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru: mam nadzieje ze tak moze byc :D przepraszam za bałagan :D

 

siwy: dzieki za opinie... wiem ze model to straszna kaszana... ale chciałem zeby miał mało elementów, zeby miec wszystko pod kontrolą :D no wiesz 3 materiały to dlamnie i itka za dużo :D

 

prosze o porady co do światła i mnateriałów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vraya niewiele tutaj widac ... dodaj jakas mapke HDRI zeby cos sie ladnie w oknach odbijalo ... popracuj nad oswietleniem sceny ... na poczatek tez mozesz dodac oswietlenie z HDRI a pozniej dopelnic je jakims normalnym swiatelkiem ... popraw w miare mozliwosci to co napisal ci i zdecydowanie posiedz nad materialami ... na podloze tez wrzuc jakis displace ... albo cos innego imitujacego trawke ... (ocieplisz troche ta scene ... na swiatelku dopelniajacym oswietlenie mozesz wrzucic mapke cienia jakis drzewek czy cos ... to tez ozywi scenke ...

 

poza tym koniecznie przesledz watek "lighting contest" powinienes sie wiele z nigo dowiedziec ... bo wiele probek tam jest na bardzo wysokim poziomie ...

 

osobiscie polecalbym rowniez wizyte na "http://www.spot3d.com/vray/help/VRayHelp150beta/" ... bo zaoszczedzisz sobie wielu godzin szukania tego co pomoze ci osiagnac zamierzony efekt ... a wiadomo jakie sa poczatki .. chcialoby sie szybko i wmiare bezbolesnie ...

 

pozdrawiam i czekam na zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności