Skocz do zawartości

CDR -> PDF problem z kolorami w ulotce przygotowanej do Offsetu...


gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przygotowalem ulotke w Corelu. Wszystkie obiekty i bitmapy są w CMYKu.

Drukarnia wymaga, aby przekazac im plik w PDFie, a nie w Corelu. Po eksporcie do PDF kolory sa totalnie inne... Wiem, ze wyswietlanie kolorow Corela i Adobe Acrobat jest zupelnie inne. Po imporcie do Photoshopa PDFa kolory sa zblizone do Corela, ale duzo jasniejsze...

Jak poprawnie stworzyc PDFa, zebym mial pewnosc, ze wyjdzie to samo co w Corelu?

 

Drugie pytanie: czy warto zamieniac grafike z Corela na plik bitmapy i wtedy eksportowac do PDFa? Nie pytam o dobre strony zmiany wektorow na raster, ani czcionek, bo za dlugo, zeby argumentowac :) ale o wyjasnienie zachowania sie kolorow... Wydruk z bitmapy tez sie rozni od swoich poprzednikow :/

Nie miewam takich problemow jak oddaje w CDR do druku, ale teraz niestety musze...

 

Bede wdzieczny za wskazowki,

Pozdrawiam,

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Artykuł czytałem, ale w to nie jest tego typu problem... Bitmapy drukują się w każdym przypadku dobrze, z nimi nie ma problemu.

Rzecz w wektorach, one zmieniają swoje kolory...

A na czym to będzie naświetlane, to nie mam pojęcia, kazali mi tylko oddać PDFa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, cos nie moge znalezc tej kalibracji...

Masz na mysli opcje o nazwie 'kalibracja' czy po prostu ustawienia w pdfie? Mam Corela 9, a w pracy uzywam 11 i nie przypominam sobie 'kalibracji', moze nie zauwazylem...

 

Myslisz, ze lepiej zostawiac obiekty w postaci wektorowej publikujac jako PDF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można również spróbować wyłączyć całkowicie color managment w corelu

i po destylacji, otworzyć uzyskany plik w photoshopie tu zmienić kolory którymś z narzędzi dostępnych w oknie image/adjustment, tutaj dopiero przyporządkować naszemu plikowi profil euroscale coated, bądź własnoręcznie utworzony i ponownie wyeksportować do pdfa,

pamiętaj że w corelu kolory najpewniej wychodzą jeśli zaokrąglasz ich wartości składowe (n.p.: C25 M45 Y20 K5).

ja zawsze w corelu daje odrobine bardziej nasycone kolory, czyli staram się by jedna ze składowych była zawsze większa niż inne ,wtedy uzyskuje zadowalający efekt ostrych barw, ktore lubie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o nie dołączanie profilu do PDF.

Ja wszystkie bitmapy robie w photoshopie w euroscalecmykcośtam, w corelu mam wyłączone profile i offset wychodzi pieknie. Identycznie jak w photoshopie. Problem pojawia się jednak jak chce użyć kolorowych wektorów. Wektor z corela z kolorem o tych samych wartościach cmyk jak bitmapa z psa zaiportowana do corela ma po eksporcie całkiem inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie ma ten sam kolor :D

moim zdaniem to kwestia dobrze ustawionych profilii.

ps. moze bitmape zapisujesz z profilem a w samym corelu masz inny a moze sie myle. wiem jedno, u mnie kolor wektorów jest identyczny jak ta sama składowa bitmapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności