Skocz do zawartości

PRAWDZIWE WYZWANIE >vray - problem ze szkłem, proszę o POMOC


formatb

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jest małe wyzwanie : chodzi o renderowanie vraye'm obiketów eksportowanych z nemetschka - programu CAD - generalnie jest problem ze szkłem - na szkle vrayowskim - sie to po prostu wykłada dając efekt odbicie, przełamanie na bryle i czerni jednocześnie - eksportuję to przez 3dsa - do poniższego wstawiłem sferę i boxa z maksa - wszystko jest ok ... pytałem już wielu osób i nikt nie wie - ustaliłem, że nie zależy to od geometrii..tylko od czego ?f:\01.jpg01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

konwersja do POly pomogła częściowo - tzn na dachu jest odbicie tylko ale obiekty - szkło w oknach - prostokąt bez grubości pozostały czarne .. czy to faktycznie konwesrja geometrii - moge dodać , ze standardowo - na eksporcie z tego CAD - wszystkie materiały wymagają double sided - bo inaczej widzi jeden tylk powierzchnie ścian i brył;

 

po konwersji do POly - dach totalne odbicie - bez przesorczystosci, okna czarne011q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały szkła vraya - vraymtl - i reflection > falloff>fresnel

próbowałem już inaczej na różne sposoby - bez efektu

ten materiał jest przypisany dla szkła w oknach i dla powierzchni dachu - na dach dałem - po to aby było to czytelne, co się dzieje -

generealnie jakiegokolwiek elementu bym nie zaznaczył - część z nich zachowuje się jak szkło, cześć odbija wszystko w całości, część jest poprostu czarna

 

zamiana geometri na poly -wg poprzedniego posta- coś dała, ale nie bardzo o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności