Skocz do zawartości

Problem z dyskiem (ważne!)


slayer2004

Rekomendowane odpowiedzi

A więc od razu do rzeczy. Przeinstalowałem dzisiaj system. Na kompie mam 2 dyski twarde. Jeden 40 GB, a drugi 80 GB. System przeinstalowywałem w ten sposób iż nie formatowałem obu dysków, tylko zainstalowałem system w miejsce starego, bez utraty danych. Co sie okazało po przeinstalowaniu, windows na dysku 40 Gb sprawuje sie dobrze, ale dysku 80 GB ni ma...

Figuruje w Menedżerze urządzeń, moge zrobić partyce na tym dysku, ale nie chce tego robić. Nie chce utracić tamtych danych. W jaki sposób można go uaktywnićv i normalnie te dane odzyskać ?. Próbowałem coś tam w BIOSIE lookać, ale nic to specjalnie nie dało. Plisss pomóżcie, to strasznie ważne dla mnie. O i jeszcze jedno, jeżeli chodzi o hardware, to jestem kompletnie zielony, więc prosiłbym o ewentualne instrukcje krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wygląda to, jakbyś przez pomyłke usunoł wszystkie partycje, lub uszkodzeniu uległ Master Boot Record (MBR) i dlatego nie widzi partycji na dysku.

 

Możesz spróbować poszukać instrukcji do naprawiania MBR w internecie. Z tego co pamiętam można to zrobić nawet dostarczanym z windowsem FDISKiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówi MassTA uszkodzony jest mbr, miałem tak raz, wszystko 'zniknęło'. Jak się później dowiedziałem można było to naprawić. Przyda Ci się płytka od windowsa lub konsola odzyskiwania windows, wejdź przez nią do naprawy win, wpisz help i tam masz polecenia związane z mbr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na uszkodzony boot prosta komenda z FDISK-a pare razy mnie ratowała a wiec odpal dyskietke startowa z win98 najlepiej (napewno ktos jeszcze to uzywa) i wpisz FDISC /mbr praktycznie nic sie nie wydarzy ale po odpaleniu Partition Magic Bedziesz mógł spoko uratowac Partycje Ale wczesniej sprawsz wszystkie kable moze to głupie ale lekki nie styk moze narobic wiele problemów 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności