Jump to content

weedlog

Members
 • Content Count

  466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by weedlog

 1. Stadko bardzo niedobrych kotków. [ATTACH=CONFIG]86851[/ATTACH]
 2. Należy się skupić na jak najbardziej ekspresyjnym przedstawieniu sensu słowa "determinacja". Regulamin: * Czas malowania: 1,5 h. * Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna. * Prace umieszczamy w tym wątku. * Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku. * Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona. * czas sondy 3 dni. Nagrody: * Wybór kolejnego tematu. * Rekomendacja na stronie głównej serwisu. * Umieszczenie pracy w galerii. ZAKOŃCZENIE SESJI: 05.11.2009 (czwartek) godz. 23:59. SONDA: od 06.11 do 09.11 (3 dni)
 3. No siemka. Ja to się rzadko tu pojawiam a na EFie to już wogóle. Co tam dobrego słychać?

 4. I znowu rozpoczyna się bzdurna dyskusja. A czy customowy pędzel Photoshopa to zazwyczaj nie jest tekstura? Może niech speckomisja wybierze pędzle, których można używać :)
 5. Do tła użyłem pędzli, które ktoś mi zarzucił. Czysto przypadkowa sprawa.
 6. A co tam :) staremu koniowi też można się jeszcze pobawić ;)
 7. Dlaczego niszczycie ewentualny młody talent? ;)
 8. Łukaszu J, ciągle w formie widzę :) Wypsło mi się:
 9. Leander, to widziałem jak konceptowałem temat. Witkowski, jak dla mnie stworzyłeś coś bardzo zacnego. Napięcie jest. Chłopacy, Wy wszystkie bardzo dobrze z natury smarujecie. Po co Wam te smoki, rycerze i potwory? ;)
 10. Czyżby temat okazał się za trudny? A może pozornie mało ambitny? :)
 11. Fajne mantraz. Szkoda, że skradnięte ;)
 12. Martwa natura z lustrem. Sugeruję malunek/rysunek z natury. Regulamin: * Czas malowania: 1,5 h. * Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna. * Prace umieszczamy w tym wątku. * Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku. * Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona. * czas sondy 3 dni. Nagrody: * Wybór kolejnego tematu. * Rekomendacja na stronie głównej serwisu. * Umieszczenie pracy w galerii. ZAKOŃCZENIE SESJI: 11.12.2008 godz. 23:59. SONDA: od 12.12 do 14.12 (3 dni)
 13. Całkiem zgrabne mantrazino. Mam śmieszne wrażenie, że tam na górze są otwarte drzwi a to jest mini miasteczko w piwnicy :)
 14. Nie odpowie Ci bo ma klauzulę w umowie ;)
 15. Po dłuuugiej przerwie postanowiłem sprawdzić czy tablet jeszcze na chodzie ;)
 16. No to ostatnie po skróceniu tułowia i uda byłoby po prostu fenomenalne.
 17. Długo nie speedowałem bo byłem zajęty marnowaniem czasu. Tak jakoś mnie naszło.
 18. weedlog

  Overpainting

  Noiprox, to nie ma być wątek typu "nie miałem już czasu to skończcie za mnie" tylko "mam ogrom czasu i aż się palę, żeby to wypieścić ale utknąłem" Cóż, trzeba by spisać regulamin... Shaggi, zmaltretowałem Twojego zwierzaka. Moim zdaniem, powinieneś bardziej przemyśleć anatomię. Jasne, że potwory i inne takie nie muszą mieć prawdziwej, jednak powinny wyglądać tak jakby mogły się poruszać. Dobrze jest się tutaj podeprzeć anatomią zwierzęcia najbardziej zbliżonego do naszego potwora. Sam ekspertem nie jest, co widać :) Całość zrobiłeś bardzo płasko. Są wypukłości ale wygląda to tak jak płaskorzeźba. U -Pa6L0- nie jest wiele lepiej, za dużo białych blików i do tego czarne dziury. Musisz zbudować bryłę całej postaci i potem dodawać bryły poszczególnych mięśni, tak aby nie zaburzyć całości. Pamiętaj skąd pada światło i analizuj jak zachowa się w konkretnym miejscu (także to odbite). Bardzo ważną, rzeczą jest kontur bryły. Nawet drobne niuanse w jego kształcie mogą mieć duży wpływ na czytelność. Porównaj krawędź grzbietu w naszych wersjach. Nie wynika ona z niczego lecz jest złożona z kolejnych brył kości i mięśni, które się ze sobą łączą. Kolejna sprawa to kolory. Nie budujesz barwy. Barwa to coś co powstaje w mózgu patrzącego po przefiltrowaniu kolorów jakie wpadają do oka. Jest to skomplikowane zjawisko psychofizyczne. Zupełnie inaczej wygląda czerwień, cieniowana fioletem a zupełnie inaczej cieniowana ciemną czerwienią o tym samym tonie. Dodanie np. żółtych plamek na styku cienia i światła również wpłynie na barwę. Zbudowanie barwy jest nieodzowne w malarstwie klasycznym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy