Jump to content

slayer2004

Members
 • Content Count

  868
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by slayer2004

 1. slayer2004

  Photoscan: Pieniek

  Podgląd 3D: https://skfb.ly/6StWy Moje pierwsze poważne podejście do tematu fotogrametrii. Do osiągnięcia efektu użyłem kilku programów: • Meshroom - do poskładania zdjęć w całość, stworzenie siatki • Blender - do wyczyszczenia i zoptymalizowania geometrii • Materialize - do stworzenia pozostałych map (normal, AO, Displace, specular, roughness itp.) • Quixel Mixer - do poskładania wszystkiego w całość :).
 2. slayer2004

  set color.jpg

  From the album: Photoscan: Pieniek

  © Marcin Gabryelczyk

 3. slayer2004

  set blank.jpg

  From the album: Photoscan: Pieniek

  © Marcin Gabryelczyk

 4. slayer2004

  rt3.jpg

  From the album: Photoscan: Pieniek

  © Marcin Gabryelczyk

 5. slayer2004

  rt2.jpg

  From the album: Photoscan: Pieniek

  © Marcin Gabryelczyk

 6. slayer2004

  rt1.jpg

  From the album: Photoscan: Pieniek

  © Marcin Gabryelczyk

 7. Siemka. Właśnie się zorientowałem, że od dawien dawna nie udzielałem się na tym forum, a że przez cały czas działam sobie w temacie postanowiłem założyć teczkę, gdzie będę umieszczać swoje prace. Nie przedłużając na pierwszy ogień idzie projekt własny lekkiego samolotu GA/LSA. Jest to w sumie pierwszy poważny projekt w Blenderze z którego jestem zadowolony, oraz na tyle kompletny na ile pozwalał mi czas :). --------------- VIDEO ->>>>
 8. Ostatni render wg. mnie najładniejszy. Poprawiłbym jedynie tekstury kadłuba. Dodał trochę zabrudzeń i specular, bo teraz poszycie wygląda troszkę jak wyjęte z kartonowego modelu :).
 9. Dzięki za odpowiedź. Heh fakt, musze się przyznać, że moje ustawienia były robione niekoniecznie ze zrozumieniem jak działa v-ray. Zmotywowało mnie to do ponownego poczytania helpa ;). Teraz po tym jak perzjżałem trchę materiałów już nieco bardziej świadomie się poruszam po tym wszystkim. Tak czy inaczej zresetowałem wszystkie ustawienia i porobiłem je na nowo. Scena wyrenderowała się ok 5x szybciej i wizualnie wyglada znacznie lepiej. Co do tej nieszczesnej podłogi to wyszła moje nieuwaga, bo okazało się, że vray plane leży dokładnie na tej samej wysokości, przez co oba obiekty na siebie nachodziły.... zauważone 1,5 dnia kombinowania :/. Automatycznie zniknęły też te wielkie koła naścianie, także problemy jak na ten czas przeminęły.
 10. Otóż tak jak w temacie. Przekopałem już kilka tutoriali odnoeśnia oświetlenia itp. i za każdym razem odnosze ten mizerny efekt. Chodzi dokładnie o dziwny szum na podłodze (który jakby ucina się tuż przed kamerą i tam juz go nie ma), oraz dziwne wielkie koła na ścianach. Mógłbym liczyć na pomoc w tej kwestii, bo już chyba poprzestawiałem wszystko co się da i nic :( ? Rzeczony render: Ustawienia: Materiał podłogi jest bardzo prosty (diffuse+bump): Oświetlenie składa się z plane'ów z ustawieniem skylight portal z subdivsami: 8 i shadow biasem: 0,2 Z góry dziękuję, pomału kończą mi się pomysły.
 11. Model ładny. Scena trochę mało szczegółowa, przydałyby się ślady gąsiennic na śniegu. No i ta proceduralna tekstura na czołgu maskująca białą farbę. Lepiej wyglądałaby zrobiona ręcznie ;). pozdr.
 12. @Gandalf244442 Wielkie dzięki. Pomogło :)
 13. Dobra to teraz ja. Napotkałem taki o to problem bawiąc się drzewami. Podczas renderingu dzieją się 3 rzeczy. •Zaznaczone na czerwono ręderują się gałęzie i to wygląda dobrze. •Niebieska strzałka pokazuje postępujący render liści i tutaj pojawia się problem, bo gałęzie znikają. Nadmienię, że nie posiadają żadnej alphy. Liście posiadają swoją alphę (Z transparency ze wszystkimi wartościami na 0, dzieki czemu przezroczystosc sie pojawia) •Zielona strzałka daje wynik, czyli dobrze wyglądające liście i przezroczysty obszar po gałęzi. I teraz nie wiem dlaczego alpha z liści wpływa na brak wyświetlania gałęzi :/. Pomocy.
 14. Wyszło bardzo, bardzo efektownie. Brak wątów ;). Gratulacje :).
 15. Bardzo ładnie, czepiać się nie będę. A i mebelki praktyczne :).
 16. Bardzo ładnie i na pewno wiecej warte niż flaszka ;). pozdr.
 17. Nie będę oryginalny. Świetna praca, zwłaszcza 2 pierwsze rendery :).
 18. Szybki test studia (faza rozwojowa, jednak w sumie nie mam pomysłów jak można by to jeszcze uatrakcyjnić) z namiotem bezcieniowym oraz materiału naśladującego podniszczony metal.
 19. Dzięki :). Kolor wężyka ma lekki fallof z ciemnego do jasnego, to mogło dać wrażenie poświaty, natomiast materiał zbliża się w stronę kamery od lewej. Stąd mogą wynikać różnice w DOFie. Pozdrawiam.
 20. Efekt kilkudniowej dłubaniny w 3D po godzinach. Osobiście jestem zadowolony z końcowego efektu, jednak wiem, że pewnie można by wyciągnąć z tego jeszcze więcej. Pozdrawiam. Efekt: pełna rozdzielczość : http://img856.imageshack.us/img856/2936/compou.jpg
 21. Od jakiegoś czasu kombinuje z materiałem barwionego szkła. Oto efekty i za razem pytanie. Które szkło wg. was jest najfajniejsze ?
 22. Może nie jestem urodzonym marynarzem (więc kwestii technicznych się nie czepiam) , jednak widoczny jest bardzo duży nakład pracy zakończony świetnym efektem. Podoba mi sie :).
 23. Berger: chodzi o tą gigantyczną wieżę ;p ? Fakt niezły byłby to klocek. blinq: dzięki :).
 24. heh, coz jak pisałem nie moglem sie powstrzymac. Myslałem o tym zeby go troche rozruszac, ale szlag by mnie trafił przy animowaniu gąsiennic biorac pod uwage moc mojego kompa. Fakt faktem nie wykluczam tego pomysłu w przyszłości :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy