Jump to content
slayer2004

Pojazd 3d : PZL P-11c FINITO

Recommended Posts

Dobra, dawno nic tutaj nie zarzucałem, wiec żeby trochę nadrobić ( jeszcze przed rozpoczęciem sie roku akademickiego :P ), zająłem sie modelem samolotu P-11c. Właściwie, to z modelowania pozostał środek kabiny, kaemy po bokach, gdzieniegdzie poprawa siatki (szczególnie chodzi mi o ster kierunku).

Siatka :

siatka2ne7.jpg

Rendery :

98084898xk1.jpg

28209294dc2.jpg

62336436mg6.jpg

A następnie "przecudowne" mapowanie i texturki...

Masz bardzo nierównomiernie rozłożoną siatkę. Na przykład detal na krawędzi natarcia stateczników poziomych, czy na owiewce i bardzo kanciasty pierścień Townenda oraz koła. Powinieneś modelować z większym wyczuciem.

hehe - empeck - o czym ty mowisz?? :D

slayer - sluchaj empecka bo znac profesjonaliste :)

pzosa

Ok. Poprawki. Osłona silnika i koła są bardziej okrągłe, skrzydła nie są już takie pokrzywione, dodałem karabiny po bokach , przerobiłem ster kierunku i wygładziłem trochę dziurę na kokpit. Co do tyłu samolotu, mam jeszcze zastrzeżenia do (nie wiem jak to sie nazywa) tej osłony za kabina, która sie ciągnie do steru kierunku. Więcej grzechów nie pamiętam... Co do siatki, zgadzam sie, ze może być trochę nie przemyślana,, jednak starałem się ją rozłożyć jak najbardziej sensownie...

27357041cd1.jpg

21383437ad9.jpg

Ftorek : Dzięki wielkie za linka :D. Na pewno sie przyda, szczególnie do wnętrza kokpitu.

Jako referek do tekstur ( a właściwie do układu nitów i poszycia ) użyje jeszcze nie sklejonego P11 z "Małego Modelarza" nr 09.2003. Nad teksturami jeszcze sie zastanowie.

Empeck : Przyda sie, przyda :)

W środku kabiny widzę detal, a w okół niej kanciato, zagęszczaj i wygładzaj mesh'a ;)

Heh ;). To jest detal ?? Nie powiedziałbym. Dałem tam kilka bardzo podstawowych elementów, bez których nie możnaby mówić o wnętrzu kabiny ;]. No ale w sumie, mogę jeszcze podłubać conieco ;].

Chodzi o ilość ścianek na tych elementach w kabinie. Drążek mógłby mieć w przekroju 5 krawędzi, a zaoszczędzone ścianki dałbym na krawędzie wókół kabiny na przykład.

Ok, kumam :D. Widzę, ze jeszcze jutro trochę sie nad siatencją pobawię ;].

Edycja : 24.09.2007 (15:30). Dobra, z siatka zrobiłem co trzeba, teraz wziałem sie za mapowanie, w najbliższym czasie powinny byc jakies konkretne wyniki ;].

Troche czasu minęło... studia są dość absorbujące niestety, jednak znalazłem ostatnio chwilke i oto efekty. Mapka diffuse bardzo podstawowa. Musze domalować kabine, silnik i karabiny. Nastepnie brudzenie wszystkiego i obdrapywanie z farby.

Przyjąłem malowanie 113. Eskadry Myśliwskiej.

Rendery :

16rn9.jpg

18tm0.jpg

Coś mizerny tutaj ruch, a projekt zbliża sie wielkimi krokami do konca :)

Pozostało mi jeszcze oteksturować tablice przyrządów. Pomyśle może jeszcze nad mapką specular.

rendery :

2lkenwl.jpg

m8yyk0.jpg

moim zdaniem cacy :) jedyny błąd to świecące się kółka :) no i może metal lekko przygasić bo jest hiper wypolerowany hehe

MOga byc mokre xD

A ja, nie wiem czy to blad, ale na gornym, prawym placie skrzydla, ten bialo czerwony znaczek lezy niesymetrycznie do tego na drugim skrzydle. A tak to piknie !

Pokazesz Tekste?

Projekt uważam za ukończony. Poprawiłem wszystko co miało być do poprawy. I tak niech pozostanie. Planuje ew. pobawić sie modelem, a właściwie jego otoczeniem, poprzez dodanie jakieś scenki, ale to sie zobaczy jeszcze. O i dzieki wszystkim za kommenty :)

Rendery są w miniaturkach, bo nie chciałem ciąć objętości obrazów kosztem jakości.

fin1ays0.th.jpg

fin2agq5.th.jpg

fin3afk0.th.jpg

fin4ahx0.th.jpg

to by było na tyle...