Jump to content

Pojazd 3D : VsKfz 617 Minenraumer


Recommended Posts

Witam wszystkich

Ostatnio miałem okazję wykonać projekt dość nietypowego pojazdu ,niemieckiego pojazdu to rozminowywania.

Po pierwsze dziękuję sklepom modelarskim Sahara-hobby i HobbyLink-Japan za wypożyczenie wszelakich materiałów i referencji do budowy , oraz Panu Julianowi Nachev'owi za fotograficzny walkaround tego pojazdu stojącego w muzeum w pod-moskiewskiej Kubince.

 

Zwyczajowo polymodeling robiony w Maxie ,tak samo Unwrap . Potem export do Zbrusha na dokończenie odkształceń .

Textury w PS . Koncepcja błota pojawiła się podczas przeglądania zdjęć i postanowiłem podczas tego projektu stworzyć sobie

w miarę prosty i szybki sposób na robienie takich rzeczy w przyszłości.Jak na tak wariackie tempo jestem dosyć zadowolony z efektów .

I na koniec dziękuję Peter'owi_F za rzucenie okiem od czasu do czasu i wytykanie błędów przy mojej pierwszej samodzielnej postprodukcji sceny, DZIĘKI Piotrze!!

 

mineexplodeface.jpg

 

finalwhite01face.jpg

 

finalwhite02face.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wyszło bardzo fajnie! Szkoda że nie skusiłeś się na pokazanie modelu z innej perspektywy z pospro jak na pierwszym obrazku. Działoby się jeszcze więcej a tak daje tylko ***** ;) Ciekaw jestem skąd pomysł na taki pojazd. Zdradzisz coś więcej?

Link to comment
Share on other sites

Slayer2004 -- Dzięki !!

 

Xmass -- pomysł na pojadz nie był mój lecz klienta :) to pierwszy z serii pojazdów przeciw minowych jakie mam na warsztacie .

Odnośnie ustawienia kamery to bazowałem na zdjęciach pojazdu podczas próbnych przejazdów po polu minowym , i tak samo to wyszło ,wiem że ujęcie jest podobne do tego ze studyjnego renderu .

Link to comment
Share on other sites

Hey Mulholland ,też się nad tym długo zastanawiałem , prześledziłem filmiki z akcji rozminowania po wojnie w Somalli i masz racje z reguły jest tak że pod naciskiem mina detonuje ( chyba że zapalnik jest inny niż naciskowy) ,ale z publikacji wynika że w tym konkretnym przypadku pojazd miał detonować miny tuż przed sobą przez przesuwanie wierzchniej części gruntu , pojazd warzył co prawda tylko 40 ton ale nie był osadzony na gąsienicach i jego nacisk jednostkowy na grunt był na tyle duży żeby ryć grunt po którym się poruszał .

A zatem zrobiłem to właśnie tak :) nie ma żadnego znanego mi zdjęcia podczas wybuchu miny ale zachowały się zdjęcie pojazdu zarytego w polu .Sporo czasu spędziłem przy dostępnej dokumentacji i myślę że wyszło to nie najgorzej ,może z czasem wymyślę lepszą metodę robienia takich podziemnych eksplozji.

 

 

 

001sbxd.jpg

Edited by Pixel-Factory
Link to comment
Share on other sites

Dobra praca, making off był świetny ale finał po prostu mi nie leży.

 

Ostatecznie model wygląda jak kilka boxów z teksturą, która moim zdaniem jest strasznie sztuczna.

 

Dodatkowo Twoje ujęcia nie pokazują potęgi tego pojazdu, która na przykład widać na zdjęciu powyżej. Skupiają się na tym by pokazać błoto które w sumie nie wiele wnosi.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Medwed ,teraz chwila oddechu od dziwolągów ,siedzę w temacie wietnamu :)

potem Panzer III Minenraumer , Krupp Räumer-S pójdzie jako ostatni .

Lauster Wargel LW 5 ? a to nie jest przypadkiem modułowy ciągnik do wyciągania z błota e-100 i mausa ?

pytam bo wszedzie gdzie go mam jest opisany jako Bergefahrzeug

ale dziwadło z niego zacne ,może dla siebie go zrobię :D...

Link to comment
Share on other sites

Lauster Wargel LW 5 ...Tak jak piszesz.Zdaje że troszkę z niego właśnie ściągnęli kilka myków do A.P.C. z Alien.Škoda RSO Typ 175 też wyjątkowy,Wozik nie wspominając o Kugelpanzer:)Wspomnij o tutku błotnym bo ciśnienie mam pokombinować. Looknij w Google pod ,odkrywca.pl pancerne zagadki.4 części niesamowitych wytworów .Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Jaaa :D APC z Aliens to mega ciekawa rzecz od lat śledzę czy coś ciekawego nie wyszło na jego temat ( ten z filmu został chyba rozmontowany po zakończeniu zdjęć.

tu są ciekawe rzeczy na jego temat :

http://forum.alienslegacy.com/viewtopic.php?t=4303

http://forum.alienslegacy.com/viewtopic.php?t=4303

 

Tutek oczywiście będzie ale muszę się uporać z bieżącymi strawami , myślę że wczesnym latem jakiś dzień z urlopu na niego poświęcę :)

Link to comment
Share on other sites

Plutko , w sumie na całość przeznaczyłem 3 max 4 tygodnie , czyli od momentu telefony klienta od zdania zamówienia.

Tydzień odpadł na czekanie na paczkę z referencjami ,kłaniam się poczcie Polskiej :).Szukać referek za bardzo nie musiałem porzyczyłem co trzeba od zaprzyjaźnionych sklepów modelarskich , z pomoca przyszedł też poznany niedawno na Armorama.com rosjanim z dostępem do muzeum w kubince który porobił mi zdjęcia. Modeling zajął mi 4 dni ,unwrap ,impotr do zbrusha i wypalenie map też 4 dni ,textury robiłem juz "po godzinach" bo zacząłem kolejną rzecz robić .

Po zkończeniu modelu na czysto ,porozmawiałem z klientem ze można by go trochę ubłocić i od razu opracować jakac metode robiania tego w przyszłości . Opracowanie metody i robienie prób zajęło mi jakiś 4-5 dni . resztę czasu poświęciłem na moją pierwszą samodzielna scenkę , zabawę z fumeFX i postprodukcję

Link to comment
Share on other sites

Spoko ,tylko pamiętaj że modele w skali mają swoje ograniczenie i wiele rzeczy upraszczaja ,są za to jak super do zgrubnego modelowania siatki w miejscach których nigdzie nie widać na zdjęciach ;).

W przypadku tak żadkich pojazdów jakie teraz robię są niezastąpione.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy