Jump to content

YetoKnight

Members
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Excellent

About YetoKnight

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lepiej postawić na glazurnictwo, kolejki po dobrych "kafelkarzy" nawet w miesiącach
 2. Pięknie. Czekam jak Kramon na wątek Blender vs Max.
 3. W ostatnim czasie niestety same komercyjne rzeczy, więc nie mogę udostępniać. Właśnie kilku kolegów z pracy też śmiga na blenderze i nie mieli takich problemów. Ja też zresztą nie od wczoraj pracuje w blenderze (komercyjnie ponad 3 lata) i też exportowałem setki modeli. Bardzo często pracuje z CADami, nie zawierają niby nic specjalnego, poza tym że zwykle to kilka-kilkanaście tysięcy obiektów i setki materiałów. Chociaż teraz sprawdzam po swoich starych scenach jak robiłem modele sobie bez CADów i póki co nie widzę tego problemu. Może jednak istnieje tu jakiś związek z tymi CADami. Ale wywaliłem już wszystkie obiekty z cada, a problem w pliku na którym teraz pracuję, wciąż jest. @Boris pamiętam, że też kiedyś tak przenosiłem jak piszesz (shift + f1 w kompletnie nowej scenie/pliku) i działało, ale też upierdliwe jak zdarza się więcej niż raz.
 4. Czasami tylko array np. do rotacji empty plain axis, reszty prawie na pewno nie. Ale nawet w plikach, których i arraya nie używałem pojawiał się ten problem.
 5. Macie czasami problem z "export selected objects" przy exporcie do FBX? Już nie wiem od jak dawna w różnych wersjach mam ten problem, że czasami nie mogę ze sceny wyexportować zaznaczonego obiektu/obiektów, bo wypluwa pustą scenę ważącą 4 kb. Muszę usuwać wszystko inne i dopiero exportować wybrany obiekt bez tej opcji, później ctrl+z. Jest to dość wkurzające i nie mogę znaleźć przyczyny tego. Nie wiem od czego to zależy, że raz działa dobrze, a raz nie. Jak utworzę nowy plik ze świeżą sceną to działa ok, ale często dzieje się tak, że pracuje nad jakimś modelem kilkadziesiąt/kilkaset godzin, tworząc sobie nowe pliki (ręczne backupy) i w pewnym momencie przestaje działać ta opcja. Ktoś coś?
 6. @Traitor ale żeby uzyskać zwrot ~90% to chyba trzeba wykazać roczny dochód minimum 48k. Poza tym obiło mi się coś o uszy, że podobno ma dojść obowiązkowa składka emerytalna przy dobrowolnym opłacaniu składki zdrowotnej, czyli miesięczny koszt wzrósłby dwukrotnie - ktoś może potwierdzić/zdementować? I jeśli tak to jak wtedy wygląda zwrot? Chociaż tego nie jestem pewny.
 7. Zastanawiałem się, gdzie się podziewasz. Fajnie że wróciłeś i znów wrzucasz pracki ;)
 8. Uwielbiam Twoje koncepty samochodów, świetny pomysł i wykonanie. Czy pośród na pewno wielu inspiracji znalazło się także miejsce dla Pagani Huayra? Takie miałem skojarzenia już po pierwszym obrazku, a gdy zobaczyłem wnętrze tylko się umocniłem w tym przekonaniu :) Niby inne ale jakoś mi się kojarzy z tym designem Pagani. Super praca.
 9. Jakiś tut o projektowaniu byłby na pewno bardzo fajny (na bazi tych granatów chociażby). Nie trwoń czasu na tutoriale typu "jak wypalić boxa", szkoda Twojego skilla to raz, a dwa jest już tego w necie aż za dość ;) Co do poligoo, skoro poruszyłeś jego temat: https://www.artstation.com/artwork/Oorw
 10. A co z Loop Tools - GStretch? Coś mu brakuje? EDIT: chociaż tak teraz myślę, że może jednak brakuje :)
 11. Albo zmienić w nazwie linku "www.dropbox" na "dl.dropboxusercontent", wtedy mamy łącze bezpośrednio do obrazka.
 12. Choć nie udzielam się w temacie, to czytam go od pierwszego postu, jest interesujący, pisz dalej ;)
 13. Kiedyś ndo2, dziś cały pakiet quixela: http://www.quixel.se Chociaż jak tak patrzę to chyba można kupić samo ndo.
 14. O to chodziło? To wystarczyło zmienić kolejność modyfikatorów (Subdiv na górze, na dole Edge split)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy