Skocz do zawartości

skoda


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

siema zakladam nowy watek gdyz ta pracka nie nadaje sie do zadnego innego ktore wczesniej zalozylem...z braku czasu chwilowo porzucilem tworczosc ale zostalem poproszony przez kolezanke do zrobienia kilku szkicow skody i zrobienie jakiegos obrazka ktory ma potem trafic jako prezent od niej do czlowieka ktory prowadzi salon skody...oczywiscie prezent ma trafic z okazji urodzin a ja powiedzmy pomoglem jej go zrealizowac:D...w orginale jest jeszcze troche wiecej rzeczy czyli napisy...rysunki sa wielkosc podobnej do tego co na monitorze ...i sa wzorowane na zdjeciach skody ...no ale okazalo sie ze trudniej cos przerysowac niz wymyslec dlatego srednio przypominaja no ale takie zycie:)

 

ps...tez wam skaner zweza czy tylko mnie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a więc, jak już Ci mówilem - prace są świetne, w pierwszym niepotrafie doszukać się blędu, strasznie sie wysilam ale no niepotrafie poprostu, natomiast w drugim to rzuca mi sie tylko to tylne kolo, moim zdaniem jest troszke krzywo ustawione wzdlędem dalszego... ale i tak są piekne wg mnie. Ja wiem jak rysowaleś rok temu i widze teraz - jest ogromna różnica, nie żebym tu sie podlizywal czy coś tylko poprostu taka jest prawda, a jak ktoś mi niewierzy to niech sobie poszuka na www.mas.auto.pl..

 

 

pozdro dla miwt'a i reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-masz racje tez mam takie odczucia...mnie jeszcze superbem zalatuje:)

golum-czekam z niecierpliwoscia na twoje autko:)

Dino-no dzieki masz racje kolo jest krzywe a co do postepu to troche jest...rok pracy sie oplacal:)

 

dzieki za komenty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie nie wszystkie, tylko sporo narysowanych z takiego ujecia bardziej z boku. Moze to przez kola tak wyglada, bo to kolo dalej 'kamery' :) jest bardziej splaszczona elipsa niz to, ktore jest blizej. Na obrazku chyba widac o co mi chodzi :p. Rozumiem ze kolka moga byc skrecone lekko, ale na rysunkach jakos dziwnie to wyglada. Przepraszam za czepialstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie RA ..staram sie jej pozbyc choc lubie sobie cos nabazgrac z skreconymi kolami:p...a takie przyzwyczajenie mam z tego ze podonie jak w modzie wystepuje moda na robie dlugich smuklych postaci z dlugimi nogami czesto zdecydowanie za dlugimi to w designie czesto wystepuje wlasnie skrecanie kol i jakos sie tak przyjelo:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie nie wszystkie, tylko sporo narysowanych z takiego ujecia bardziej z boku. Moze to przez kola tak wyglada, bo to kolo dalej 'kamery' :) jest bardziej splaszczona elipsa niz to, ktore jest blizej. Na obrazku chyba widac o co mi chodzi :p. Rozumiem ze kolka moga byc skrecone lekko, ale na rysunkach jakos dziwnie to wyglada. Przepraszam za czepialstwo :)

Samochody nie są powyginane w bok! Nie wiem jak możesz sugerować się kołami?! Sposób w jaki miwt rysuje koła jest jak najbardziej prawidłowy z projektanckiego punktu widzenia i wszyscy (lub niemal wszyscy) rysują/ustawiają je w ten sposób. Narysować skręcone koło to duża strata czasu nie wnoszaca nic do projekt i bardzo rzadko się to robi. Ja również ustawiam koła tak, że początkowo samochód wydaje sie wygiety bo człowiek wzoruje sie kołami. Tak jest dobrze :)

 

Chociaż Skoda na drugim obrazku ma "źle" ustawione koła :P

 

miwt: obserwuję Twoje projekty od dłuższego czasu i zaczynam zazdrościć ;P Zwłaszcza łatwości w ustawianiu samochodu (perspektywa, kąty etc.). Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki Remedy choc uwazam ze jeszcze nie ma czego zazdroscic...moze za rok albo za 2 ...pozyjemy zobaczymy:p

 

ps...a co do latwosci itp to powiem tak...na wielu uczelniach lub kursach zaczyna sie czesto od tego ze karze sie ludziom rysowac bryly np szczesciany itp i je cieniowac a w sumie jakby nie patrzec samochod tez jest bryla i to zdecydowanie bardziej skomplikowana wiec nauka na nich takich zagadnien jak perpsektywa przychodzi zdecydodwanie szybciej i co najwazniejsze nie ma juz problemu z rysowaniem w perpsektywie innych rzeczy bo auto samo w sobie jest dosc trudne a na swiecie znajdzie sie zdeydowanie innych prostszych rzeczy...wydaje mi sie ze np zaczzynajac od bryl i pote chcac rysowac auto na poczatku bedzie problem a zaczynajac na odwrot tego problemu nie bedzie...moral z tego taki polecam auta jako cwiczenie proporcji wyobrazni i perspektywy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kreska. Ale na pierwszym rysunku przy przednim kole ci się pochrzaniło. Troche krzywo. No i na 2 elipsy to aż po oczach daje. Potrenuj ich wykreślanie. Teraz perspektywa na 2 rysunku. Przyjżyj się gdzie jest koło z lewej strony a jaki zrobiłeś tył. Troche się nei zgadza i wygina to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przyjżyj jeszcze raz pierwszemu rysukowi. Przednie koło nie jest skręcone tylko wyłazi poza obrys auta. No i teraz patrze że w 1 też perspektywa ni taka. Tylny zdeżak na całej długości ma taką samą szerokość, no chyba że auto stojące na wprost to to samo co auto stojące bokiem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do twoich zarzutow niestety moze dziwnie to zabrzmi bo zwykle poddaje sie krytyce ale z ta sie nie moge zgodzic:p gdyz ...przod jest w duzym skrocie stad polowa kola wyglada jakby wychodzila z nadkola a jest ono doslownie minimalnie skrecone w bok i stad zludzenie ze wychodzi...za bardzo bierzesz rysunek doslownie moim zdaniem:p...no a co do tylu to tez sie nie zgodze...no bo sposob narysowania jest praktycznie z tylu z minimalna perspetywa wiec nie wiem wogole po co miala by sie zmieniac szerokosc zderzaka przeciez z pozoru auta sa kwadraciakami skladajacymi sie z 4 plaszczyzn polaczonych zaokragleniami a w tym przypadku ja nie widze innej mozliwosci narysowania tylu...jesli chcesz mozesz cos tam nabazgrac na rysunku i pokazac swoja wizje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wsumie dobra, zpuszcze troche. Skoro rysunek nie ma być zabardzo dosłowny to niech tak bedzie:) Bo wsumie doczepiłem się do wad. To może w ramach rewanżu, żeby nie wysżło że jestem jakiś ą, ę, to powiem, że sam styl mi się podoba i kreska:) A że lubie fotorealizm to się tak przyczepiłem. No ale o góstach się nie dyskutuje to ja dam na luz i puszcze Skode na pozytywny bieg:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności