Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Punto 2B


Gość thomasm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość thomasm

Witam!

Zabrałem się za modelowanie Fiata Punto 2 B, czyli nieco zmienionej wersji 2.

Zamieszczam postępy z prac i zarazem proszę o pomoc.

To właściwie pierwsze auto które modeluję w maxie i podczas pracy zaczynają się pojawiać problemy.

Mam pytanie. Jak zabrać się za modelowanie wlotów powietrza w zderzaku żeby nie posypać całej siatki.

Na załącznikach widać postęp prac i miejsce z którym mam problem.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

piękinie jak na pierwsze autko...

widać po tym co masz, że raczej problemu z posypaniem siatki nie będzie gdy zaczniesz robić wloty :]

zrobiłeś dobre wloty na chłodnicę i od reflektorów

 

aha ale dziwnie tu urwałeś krawędź na środku wielokąta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomasm

"Zabawa" z wycięciami w zderzaku;)

Muszę powiedzieć że jednak idzie całkiem gładko, ale droga do pełnego efektu nadal daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomasm

JohnZi: To nie jest finalny chamfer, tylko te wloty mają taki kształt.

 

Kolejne zrzutki z maxa, tym razem wloty moim zdaniem prezentują się już bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Modelik krzywy miejscami (nadkole, styk maski ze światłem), ale bardziej martwi mnie fakt, że robisz tą beznadziejną wersję Punciaka :P

Najfajniejsze są te pierwsze modele z ostrym przegięciem na masce - te najnowsze nie mają klimatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomasm
Modelik krzywy miejscami (nadkole, styk maski ze światłem), ale bardziej martwi mnie fakt, że robisz tą beznadziejną wersję Punciaka :P

Najfajniejsze są te pierwsze modele z ostrym przegięciem na masce - te najnowsze nie mają klimatu ;)

 

Dzięki za uwagi.

Model traktuję jako swego rodzaju "poligon" i uczę się na nim modelowania. Nie znaczy to oczywiście, że będzie byle, jaki. Po prostu modelowanie zajmuje mi jeszcze dużo czasu, ale ćwiczę i to jest dla mnie najważniejsze. Co do niepożądanych krzywizn to napewno będę się starał, aby model jak najbardziej przypominał rzeczywiste auto i owe błędy pousuwam.

 

Co do wersji Fiata Punto to osobiście wizualnie bardziej podoba mi się wersja Mk1. Bardziej obła, swego czasu bardzo nowoczesna sylwetka, ciekawie prezentująca się na drodze. Sam w lutym tego roku spełniłem jedno ze swoich motoryzacyjnych marzeń z lat szkolnych i kupiłem Fiata Punto Mk1 z ostatnich miesięcy produkcji, tj. z kwietnia 1999. Najważniejsze, że się nie zawiodłem :) Autko jest naprawdę fajne.

Prawdopodobnie, jeśli ten modelik wyjdzie dość dobrze to zabiorę się za modelowanie mojego "bolida".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności