Skocz do zawartości

Rakieta czy meteor jakiś


El Wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, nie wychodzi mi!

 

Plan jest taki, żeby zrobić rakietę albo meteor, który sobie leci i zostawia za sobą kupę dymu. Problem mam z ustawieniem particles.

 

Robię sobie SuperSpray, ustawiam w nim wszytko i wygląda ładnie, ale jak spróbuję go animować, to się wali wszystko.

 

Wygląda to tak, że w klatce 0 jest sobie w jednym miejscu a w klatce 100 przesuwam go w inne po linii prostej. Emisję ustawiam na -100 klatkę i aż do 100. Teraz cząteczki wylatują na początku w stronę przeciwną do ruchu komety (czyli dobrze), a w połowie drogi jakoś za nią podążają, żeby pod koniec ją wyprzedzić, jeszcze przed tym, jak ona się zatrzyma. A gdy już się zatrzyma, to cząsteczki wystrzeliwują spowrotem w dobrą stronę. Znaczy cały czas były w dobrą stronę, tylko wyprzedzają w końcu sam meteor a ja chcę, żeby to wyglądało tak, że meteor leci i wystrzeliwuje je z prędkością bliską 0 i one zostają tam gdzie są. Jak to ustawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Speed też ustawiałem dużo większy i nie działa. Poza tym dlaczego mam animować od -100? A jeśli będę chciał zrobić start rakiety z Ziemi? No wtedy to może grawitacja pomóc, ale i tak jeśli bym chciał, żeby objekt nic nie robił a od pewnego miejsca dopiero zaczął wytwarzać cząstki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, poradziłem sobie. Poustawiałem sobie ścieżki ruchu komety w Track View. Ona zwalniała przy końcu i dlatego się pierdzieliło, niezależnie od prędkości cząstek. Teraz ona staje w miejscu i jest dobrze. Wszystkie cząsteczki, co wyleciały zanim stanęła przy dobrze ustawionej prędkości zostają tam gdzie trzeba, już nie podążają za kometą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jednak nie działa... znaczy działa, ale tylko z SuperSpray i po linii prostej! Próbowałem do mokety dać Parray (tak by chyba wypadało), bo przecież, spaliny nie lecą jej z d... tylko z całego obiektu. Teraz zrobiłem próbę z rakietą i... no sami zobaczcie. Żadnych grawitacji czy wiatrów nie ma, tylko rakieta i ścieżka, cząsteczki z dużym speedem.

 

JAK TO ZROBIĆ, ŻEBY ONE ZOSTAŁY NA TEJ ŚCIEŻCE!!??

 

http://republika.pl/crazygizmopro/rocket.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności