Skocz do zawartości

Projekt Gruby


HaoSoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po raz kolejny zwracam się o pomoc :|, ale tym razem z takim czymś. Dołaczam screena, bo musiałbym opisać to żmudnie. A więc, mam postać (1.), na której wisi koszulka na cloth collection (jest na hidden na screenie), a sama postać na Riggid body Collection. Narzuciłem kości, nadałem zakresy odpowiednio no i skin oczywiście (2.), z tym, że skin nie reaguje :/ Envelope'sy są dobrze poustawiane, zakresy są ok, ale nie reaguje skin na kości (3.), który jest pod nie podporządkowany. Nie miałem dotąd takiego czegoś, nie było takich problemów z animacją postaci, a zaczęły się od momentu jak jest na reactorach (RB Col. i CL Col. - koszula), nie wiem, może reactory jakoś wpływają na skin, że nie reaguje, bardzo bym Was prosił o jakąś rade na ten temat, jak sprawić, żeby skin zaczął reagować..

 

Screen:

 

(1.) Wymodelowany gostek;

(2.) Aktywnośc Envelope'sów (bone 02);

(3.) Brak reakcji skin'a na ruchy kości;

 

Dzia i sory za tak długi tekst. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oko, nei wiem co sie dzieje, mój max ma odchyły. Wydaje mi sie, że w configu mam coś nie tak. Najlepiej będzie, jak usune plik ini od maxa (tylko który ?) chyba, bo powinno działać, albo gdzieś czegoś nie odhaczyłem w ustawieniach. Czasami mi max tak fisiuje, że bez przyczyny mam błędy, nie mówie już o Video Post, po którym mi cały sprzęt klęka, albo wogóle lens effect. co do skina bez RB Col tez nie reaguje, ale pewnie jak bym od nowa wszystko narzucał na grubego od początku bez RBCol to by działało. Nie wiem co jest, a zalezy mi na reactorach bo animuje go z ubraniem..

 

Nie pomagło usunięcie 3dsmax.ini, ani plugin.ini, to reinstalka nie ma sensu..

 

PS. co d0stałeś za te prace dyplomową ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. moge smialo powiedziec ze umnie chula twoj problem normalnie, wiec popatrz czy czasem wlasnie czegos nie odchaczyles przez przypadek. Czy zakladce modifi przy modyfikatorze skin oby napewno sie swieci ta chyb zaroweczka (czy nie jest wylaczona czasem) i sprawdz czy skin - advenced parameters jest ptaszek na Always deform. Moze rowniez miec zaznaczone w zakladce mirror parameters funkcje Manualy update. Prawdopodobnie masz cos wylaczona jakas funkcje cos mi sie tak zdaje. A za pracke dyp. dostalem oczywiscie 5.0 ale nie skladala sie wylacznie z animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Oko, sprawdzałem to co napisałeś, na always deform, manualy update (sam też próbowałem na update ręcznie), zwiększałem ref. frame w always deform, żarówa włączona nonstop i nic.. Kurcze, najprawdopodobniej Max mi fisiuje, bo niemożliwe, żeby nie działało po tylu kombinacjach, sprawdzałem już wszystko tam i nic. W reactorze też dubałem, w properties i głównych ustawieniach i nic. Ale dzięki za uwage i czas poświęcony na ten problem, w ostateczności sformatuje dysk, bo nie widze innej możliwości, chyba, że przeoczyłem rzeczywiście jakąś opcje, która jakby blokuje skina z reactorem, ale wątpie.. Dzięki za uwage i 3mka.

 

PS. W czym klonowałeś siebie w filmie, albo wstawiałeś siebie w scene z maxa ? w Premierze, maxie czy w czymś innym ? Jeszcze taklie pytanie, w czym byś polecał łaczyć sekwencje z maxa w całą animacje ? Jaki program do obróbki jest dobry (mi sie wydaje, że premiere, ale nie wiem dokładnie)

 

Za animacje fabryka, to gratki, kosmos normalnie, zajebista fabuła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności