Skocz do zawartości

Scena 3D: dość duża choinka


maras

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić wiekszą choinkę niż choinka millenium w Warszawie (chwalą się na całą Polskę;)) i wyszło mi coś takiego. Modelowanie góry nie było problemem, w Vue zajeło to parę minut, większa zabawa była z materiałami i światłem.

Aha, miała wyglądać na zrobioną z lodu, nie wiem czy to widać.

choinkanew1dq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

widać widać. ładnie się prezentuje na pierwszy rzut oka. ale po dokładnym przyjrzeniu się widać na pierwszym planie rozmytą texturę.

Brakuje mi odrobiny zieleni (czyt. jakiś drzew właśnie na pierwszym planie) pokazujących ogrom góry i choinki. Tak teraz to ciężko załapać proporcje.

 

Ale i tak całkiem ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przylozyles sie, gdyby nie to ze choinka "swieci" to bym powiedzial ze to szczyt gory (ladnie poddany wietrzeniu skal przez wiatr), dol choinki przechodzi w textore gory (zlewa sie i z nia i z niebem), co wskazuje ze to jednak jest czubek lodowy gory. jak na render w vue to slabo, nieoswietlona czesc gory (w cieniu) ma straszna pixeloze, od razu sie w oczy rzuca.

 

zbyt gwiazdziste niebo tez odwraca uwage od choinki.

 

nie widzialem tej w warszawie ale jakos twoja, jezeli juz ma byc wieksza, to moze powinienes ja postawic przed ta gora, zeby byla i wieksza tez od gory, a gdzies z boku jakis domek. jak juz bylo powiedziane, nie ma sie poczucia skali.

 

i wogole jakos to nieladnie wyglada ze po prawej stronie tak pusto...

 

patrzac na ten obrazek zastanawiam sie dlaczego tam jest pusto a nie o choince.

 

pomysl ciekawy, ale wykonanie slabe (w vue ciezko wiem, ale mogbys sie jednak bardziej postarac, chociaz z rozplanowaniem scenki i ustawieniem choinki).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przylozyles sie, gdyby nie to ze choinka "swieci" to bym powiedzial ze to szczyt gory (ladnie poddany wietrzeniu skal przez wiatr), dol choinki przechodzi w textore gory (zlewa sie i z nia i z niebem), co wskazuje ze to jednak jest czubek lodowy gory. jak na render w vue to slabo, nieoswietlona czesc gory (w cieniu) ma straszna pixeloze, od razu sie w oczy rzuca.

 

zbyt gwiazdziste niebo tez odwraca uwage od choinki.

 

nie widzialem tej w warszawie ale jakos twoja, jezeli juz ma byc wieksza, to moze powinienes ja postawic przed ta gora, zeby byla i wieksza tez od gory, a gdzies z boku jakis domek. jak juz bylo powiedziane, nie ma sie poczucia skali.

 

i wogole jakos to nieladnie wyglada ze po prawej stronie tak pusto...

 

patrzac na ten obrazek zastanawiam sie dlaczego tam jest pusto a nie o choince.

 

pomysl ciekawy, ale wykonanie slabe (w vue ciezko wiem, ale mogbys sie jednak bardziej postarac, chociaz z rozplanowaniem scenki i ustawieniem choinki).

 

pozdro

 

no więc tak:

- mi się jednak wydaje, że choinka nie zlewa się jakoś całkowicie z masą góry w taki sposób, że nie można jej zauważyć, od nieba też da się ją rozróżnić (lekko się zlewa bo jest z lodu wiec jest przeźroczysta)

- pikselozy po zacienionej części góry nie widzę... tylko rozmyte tekstury na 1 planie:)

- choinka stoi na szczycie bo taki miałem pomysł, myślę żę w takim miejscu wyglada ciekawiej, bardziej niesamowicie i monumentalnie, ale masz prawo się z tym niezgadzać

- co do pustej prawej strony kadru to masz rację, wytłumaczenie mam takie że było to miejsce przeznaczone na życzenia świąteczne ale faktycznie moja wina, mogłem o tym przynajmniej napisać albo obciąć kadr

 

Dziękuje jednak za tą krytykę bo napisałeś konkretnie co Ci się nie podoba, pozdro:)

 

Vorek, Kulki, Nevariel, giorgione, Pablonardo - dzięki wielkie za komenty i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisalem o rozmytej, bo juz o tym mowili. a nie lubie powtarzac heh

pixeloza, moze zle to napisalem, ale po stronie gory w cieniu, widac punkty (pixele) biale, bardzo male, ale jest ich duzo (jak jakis szum po kompresji obrazka), jakby bylo zapalonych setki malych swieczek heh nie wiem jak wy ale mi sie one rzucaja w oczy i rażą.

jest to wina wydaje mi sie wlasnie tego renderingu. brak dobrego antyalisingu? , albo slabo ustawiony. albo vue tak texture ustawil ze tak wyszlo.

 

w jakim vue to robiles? bo ja pamietam ze w 3 albo 4 jak robilem gore to wlasnie podobnie w renderingu takie pixele sie pokazywaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dalej nie widze:] ściana góry jest mocno nierówna, może swiatło tak się tam odbija... nie wiem

najlepiej poczekamy to może ktoś inny to wyjaśni;)

robiłem w Vue5 infinite

aha, co do gwiaździstego nieba to nie tylko gwiazdy ale i padający śnieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy to tam jest padajacy snieg? lol nie widac... moze dlatego moze to snieg ja widze (to by wyjasnialo czemu sie wydaje ze tyle gwiazd na niebie) heh

 

ta pixeloza jak to nazwalem moze to przez to ze mam monitor LCD, bo jak patrze na fote na kineskopowym (mam dwa podlaczone), to na kineskopie to jest bardzo slabo widoczne, prawie wogole. ale na lcd jest wiekszy kontrast i ostrosc i to widac dobrze.

 

wiec jak cos to sorki za zamieszanie heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności