Skocz do zawartości

Otwory w modelowanym obiekcie.


ZikO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam nastepujacy problem. Potrzebuje zrobic pelno otworow na przyciski w moim modelowanym obiekcie i niestety, ale w tym miejscu wszystko zaczyna mi sie chrzanic. Mialem juz kilka podejsc i zawsze powierzchnia po wycieciu otworow wyglada jak poobijana blacha samochodowa :/

 

Oto obiekt przed i po wycieciu otworow:

 

- przed ...

Screen1_mini.jpg

 

- i po wycieciu otworow ...

Screen2_mini.jpg

 

Moze uzywam zlej techniki, nie wiem. Dzieki za wszelkie sugestie i porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ehh. Przepraszam za moje roztargnienie. Rzeczywiscie nic praktycznie nie pokazalem i nic nie powiedzialem o tym modelu. No wiec ...

 

Technika modelowania, jaka zastosowalem to oczywiscie Editable Poly plus opcja subdivision (narazie nie znam innej :/). Wiem, ze mozna tez stosowac splajny i NURBS'y, ale te ostatnie sa dla mnie zagadka do teraz. Zaczalem od prostego "boxa" i zaczalem go ciac, rozciagac, az uzyskalem komorke bez klawiatury. Potem sprawa sie strasznie skomplikowala. Na sam koniec zagescilem front komorki, zeby w miare mozliwosci uksztaltowac przyszle otwory na przyciski. Niby jest, ale knoci mi sie to wszystko :|.

 

Ponizej sa zdjecia:

 

Tutaj model od ktorego "wyszedlem" zeby stworzyc otwory ...

PrzedZageszczaniem_mini.jpg

 

... to samo po zageszczeniu obszaru przyszlych otworow i przyciskow ...

PoZageszczeniu_mini.jpg

 

... tutaj po stworzeniu otworow z siatka przed wlaczeniem subdivision ...

PGSiatka_mini.jpg

 

... tutaj po stworzeniu otworow z siatka po wlaczeniem subdivision ...

PGSiatka_subdivision_mini.jpg

 

... no i koncowy efekt z innego ujecia niz za pierwszym razem, gdzie widoczne sa wszelkie pogiecia :/ ...

Polowka_gotowka_mini.jpg

 

Mam nadzieje, ze tym razem pokazalem wiecej szczegolow. Jesli mimo wszystko za malo to dajcie znac.

 

Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo zrobic gladka obudowe dodac sdsa a potem wyciac otwory booleanem troszke posprzatac ponim shellowac czy extrudowac by nadac grubosc potem zbewelowac ostre krawedzie w maxie to champfer czy cus takiego :) i masz sliszna obudowe poly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo zrobic gladka obudowe dodac sdsa a potem wyciac otwory booleanem

 

Czyli jesli dobrze zrozumialem ... mam zastosowac subdivision, przekonwertowac taki obiekt na e.poly i dopiero potem wycinac otwory, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności