Skocz do zawartości

Problem [nie duzy, lecz nie mały :D]


*NicoN_

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze 2h temu wszystko było o.k

Teraz przy próbie włączenia jakiegokolwiek pliku .exe wyskakoje mi błąd...

Miałem kiedys to samo, jest chyba jakis specyficzny bardzo popularny virus atakojacy tylko skróty, pliki .exe...

Plz podajcie mi jego NAZWĘ bo na smierc zapomniałem!!!

Blender, ae, photoshop, premiere sie nie włączają przez to GUWNO !!!

To jest takie ustrojstwo z tego co pamietam, ze wiekszosc programow antyvir nie wykrywa go, i trzeba specjalny programik [ok 100kb] sciagnac...

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

spytam z ciekawosci jak włączyłes przeglądarke :> ? odnosnie problemu to sie na tym nie znam ale dziadostwo to pewno jest - poszukaj na google skandera virusów online - jest cos takiego a potem szczepionke. jaki komunikat dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BŁEDNY TAKIE SAM :

Wystąpił problem z aplikacją blender.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

Wystąpił problem z aplikacją cod2mp_s.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

Tylko przegladarka działa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no ciezko powiedziec jest troche tego ustrojstwa co atakuje exeki - hmm a jakiegos antyvira a jakas poczte cos tego miałes ostatnio dziwna czy sciagałes cos z p2p ?

 

moze to Hafenstrass 2 albo Dumaru, Tiny 124B - dosc znane ?

 

edit:

 

tu lista tych co atakuja tych które są dosc popularne przejrzyj (na samym dole)

infekujace exeki jaks tam sa oznaczone.

 

http://www.textfiles.com/virus/mkvirlst.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu się knysha nie moge do końca z Tobą zgodzić bo sassery mieszaja nie tylko w jądrze i najczęściej celem jest lsass.exe ( to jest krytyczny proces ochrony systemu dlatego system jest restartowany; wystarczy wpisać w wierszu poleceń shutdown -c a potem skopiowac nieuszkodzony lsass.exe z repair do system32 )...

Co do formatu to będzie jedno z lepszych rozwiązań zwłaszacza jezeli dawno nie formatowłeś bo chyba nikt nie pomyślał że to w cale nie musi byc wina virusa tylko masy śmiecia z którym system nie może sobie poradzić i przez to są problemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiecie...

Załapałem cos specyficznego co namieszało mi w rejestrze..

Nie wykryje nic zaden antyvir, takie to ustrojstwoo;]

A co mi z tych procesow, wylaczylem prawie wszystko i nic...

W msconfigu ustawilem ich 2x mniej niz zwykle... Komp mi nie laguje od nadmiaru spywareow, dziwnie sie złozylo bo przez ostani miesiac bylo wszystko super cool, a teraz w ciagu paru godzin zrojnowane wszystko prawie.

A avasta mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mamy ci pomoc jak nie chcesz nam dac listy otwartych portów i procesów ? mozesz miec odpalone jakies gówno jako usługe - mamy przeszło 20wiek - takie teraz kombajny chodzą ze hoho więc jesli chcesz pomocy to nie pisz nam ze wywaliłes wszystkie procesy - ukrycie aplikacji na liscie procesów pod c+a+d też jest juz mozliwe wiec sam widzisz.

 

rejestr ? odpalasz regedit i szukasz w hklm i hkcu sciezki run - w explorer bedziesz miał - mała szansa bo to samo masz pod msconfig. Jest jeszcze jedna opcja - aplikacja otwierajaca exeki została zmieniona na jakies dziwne ustrojstwo które otwiera exeka i niszczy - cos jak zmiana programu który otwiera exeka - tez w rejestrze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności